Naga MarketsPiątek, 10 listopada kończy drugi tydzień listopada. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy decyzje monetarne trzech banków centralnych oraz z uwagą obserwowaliśmy indeks dolara, który po trzech tygodniach wzrostu przerywa dobrą passę i kieruje się w stronę historycznych dołków.


Zarówno piątek jak i cały tydzień upłynął pod znakiem słabego dolara. Nie pomogły silniejsze payrollsy opublikowane zaledwie tydzień temu, dolar traci do większości walut G10 a jego indeks cofa się w kierunku poziomu 94,00.

Najwięcej w stosunku do USD zyskuje funt szterling. GBP powraca pod koniec tygodnia powyżej poziomu 1,3200 znajdującego się mniej więcej w połowie dużej konsolidacji jaka widoczna jest na wykresie GBPUSD:

Tymczasem DXY powoli zbliża się do okolic 94.00 które powinny zadziałać jako silniejsze wsparcie:Pewne cofnięcie obserwujemy również na indeksie S&P500 jednak byki wciąż wydają się kontrolować sytuację:

Rynek akcji w Stanach wyraźnie poprawił swoje wyniki przez ostatni rok. Trend wzrostowy utrzymujący się od wyboru Donalda Trumpa na prezydenta w październiku 2016 roku doprowadził do utworzenia się nowych historycznych szczytów nie tylko na indeksie S&P500, ale również Dow Jonesie czy Nasdaq – czytamy w dzisiejszym komentarzu BNP Paribas.

Jednak czy to na pewno zasługa nowego prezydenta? Bank przypomina, że jak dotąd żaden z głównych postulatów kampanii wyborczej nie został wprowadzony w życie. Próba usunięcia Obamacare, które miało uratować kilkaset milionów dolarów w budżecie Stanów i pozbawić opieki lekarskiej nawet 4 milionów obywateli spęzła na niczym. Druga ważna reforma – reforma podatkowa, jak na razie utknęła w Senacie.

Poznaj zalety social tradingu

Sukcesu Ameryki upatrujemy w czynnikach zewnętrznych. Choćby w polityce Chin – przekonują analitycy BNP. Prezydent Xi Jinping zrobił przez ostatni rok zdecydowanie więcej na rzecz globalnego handlu niż protekcjonistyczny Trump. Również Europejski Bank Centralny oraz Bank of England odegrały pewną rolę, zwiększając znacząco płynność swoich gospodarek i poprawiając ich kondycję. W momencie gdy Donald Trump obejmował już swoje stanowisko, Ameryka radziła sobie dość dobrze. Miejmy nadzieję, że ten pęd zostanie utrzymany przez kolejne lata kadencji Trumpa – podsumowują analitycy banku.

Najważniejsze punkty dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here