Naga Marketsenglish-newspaper

Popołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


 

  • Premier Grecji Aleksis Tsipras traci poparcie. 4 członków koalicyjnej partii Niepodlegli Grecy przeciwstawiło się nawołującemu do odrzucenia w niedzielnym referendum propozycji Troiki premierowi Grecji Aleksisowi Tsiprasowi. Sprzeciw deputowanych osłabia pozycję rządzącej Syrizy w greckim parlamencie. W wywiadzie dla greckiej telewizji Costas Damavolitis – jeden z przeciwników retoryki Tsiprasa stwierdził, że odrzucenie propozycji kredytodawców będzie oznaczać przymusowy powrót do drachmy – a to, zdaniem polityka prowadzi do całkowitej katastrofy greckich finansów.

   "Powrót do drachmy będzie dla Grecji katastrofą" stwierdził w wywiadzie Damavolitis.
   “Powrót do drachmy będzie dla Grecji katastrofą” stwierdził w wywiadzie Damavolitis.
  • Greckim bankom brakuje 500 mln EUR. The Telegraph w rozmowie z przewodniczącym Helleńskiej Izby Handlowej  Ambrose Evans-Pritchardem dowiedział się, że greckie banki już borykają się z problemem braku płynności. Jak wylicza Pritchard rezerwy bankowe skurczyły się o ponad 500 mln EUR. Jak twierdzi przewodniczący, twierdzenie jakoby greckie banki miałby z powrotem otworzyć się we wtorek jest czystą mrzonką.

   Grecka giełda jest dziś nieczynna. Czy po wznowieniu kwotowań ujrzymy pogrom?
   Grecka giełda jest dziś nieczynna. Czy po wznowieniu kwotowań ujrzymy pogrom?
 • Rośnie presja ze strony UE oraz MFW ze względu na niedzielne referendum. Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy wzrostu gospodarczego Grecji z 2,5% do zera. Ostrożne szacunki Funduszu zakładają, że w przypadku odrzucenia dalszej pomocy Grecja będzie potrzebować przynajmniej 50 mld EUR by ustabilizować swoje finanse.
 • Royal Bank of Scotland obarczony kara w wysokości 13 mld USD. Rekordową karą finansową został obarczony RBS przez amerykańskie władze. Kara została zasądzona za wprowadzanie klientów w błąd podczas zakupu MBS-ów (mortgage-backed securities) w czasie ostatniego kryzysu. Akcje banku na londyńskiej giełdzie tracą już 1,83%.

  RBS traci na LSE już ponad 1,8%.
  RBS traci na LSE już ponad 1,8%.
 • BP podpisało ugodę z władzami Stanów Zjednoczonych. Do zapłaty ma 18,7 mld USD. Chwila określana przez Biały Dom jako historyczna, a kończąca na pewno sądową batalię gdzie głównym oskarżonym był koncern petrochemiczny BP. Do katastrofy ekologicznej związanej z wyciekiem setek ton ropy naftowej z platformy wiertniczej będącej własnością BP doszło już przeszło 5 lat temu. Podpisana ugoda kończy trwającą batalię sądową o odszkodowanie związane z wyciekiem. Akcjonariusze spółki na tę wiadomość zareagowali gwałtownym wykupem akcji giganta – w momencie pisania artykułu wzrosły one już o ponad 5% względem wczorajszego zamknięcia.

  Wykres spółki BP. Akcjonariusze pozytywnie przyjęli wiadomość o sądowej ugodzie.
  Wykres spółki BP. Akcjonariusze pozytywnie przyjęli wiadomość o sądowej ugodzie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here