Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


 • Rynek skupia się na danych z USA. Odczyty z amerykańskiego rynku pracy były dziś głównym tematem rozmów wśród inwestorów. Najnowszy raport non – farming payrolls wskazuje niewielką obniżkę – 223 tys. względem oczekiwanych 230 tys. Również liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych może rozczarować – oczekiwane 270 tys. zostało zastąpione przez 281 tys. Pozytywnie za to ukształtowała się stopa bezrobocia – odczytana wartość 5,3% była niższa od przewidywanych 5,4%. Słabsze dane z rynku pracy podkopały aktualną pozycję USD, jednak dolarowe byki wciąż walczą o utrzymanie pozycji.

  EUR/USD blisko wsparcia po słabszych od oczekiwanych danych z USA.
  EUR/USD blisko wsparcia po słabszych od oczekiwanych danych z USA.
 • Grecki minister finansów zrezygnuje, jeśli Grecy zgodzą się na propozycje kredytodawców. Janis Warufakis ogłosił, że złoży dymisję jeśli Grecy w ogłoszonym na 5 lipca referendum przyjmą warunki europejskich kredytodawców. Obecny minister finansów Grecji w rozmowie z reporterami stwierdził, że “prędzej odetnie sobie rękę” niż zgodzi się na stawiane przez Troikę warunki.

  "Prędzej odetnę sobie rękę" - Janis Warufakis
  “Prędzej odetnę sobie rękę” – Janis Warufakis
 • Chińska giełda nadal pozostaje chwiejna. Niespotykana zmienność dotyka chińską giełdę. Jak wylicza BusinessInsider 4 największe zmiany historyczne na tym indeksie miały miejsce w ostatnich dwóch tygodniach. Indeks Shanghai Composite traci w tym momencie niemal 3,5%. CSRC (China Securities Regulatory Commision) luzuje politykę marży bezpieczeństwa wymaganej od chińskich instytucji i zezwala na emisję obligacji w celu jej pokrycia.
sse
Wykres Shanghai Composite Index
 • Szwedzi tną stopy procentowe. Szwedzki bank centralny obciął oprocentowanie o 10 pb, z -0,25% do -0,35%. Bank decyzję o zmianie dotychczasowej polityki argumentuje dalszym rozwojem gospodarki Szwecji i towarzyszącemu temu wzrostowi poziomu inflacji. Jednak jak twierdzą przedstawiciele Riksbanku, sytuacja na globalnych rynkach się zmieniła, a prawdopodobne konsekwencje związane z sprawą Grecji są trudne do określenia. Korona szwedzka traci w stosunku do EUR już niemal 900 pips.

  Długa świeca popytowa wskazuje moment zmiany polityki monetarnej Szwecji.
  Długa świeca popytowa wskazuje moment zmiany polityki monetarnej Szwecji.
 • Nowa wycena obligacji Puerto Rico od Moody’s. Kolejna obniżka obligacji Rzeczypospolitej Puerto Rico przeprowadzona przez Moody’s skutkuje aktualną wyceną tych papierów na poziomie Caa2. Poza papierami rządowymi, obniżką ratingu zostały objęte również pozostałe obligacje poszczególnych regionów kraju. Jak stwierdza Moody’s – perspektywa dla Puerto Rico pozostaje negatywna.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here