Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


    • Grecja wpatruje się w otchłań. Greckiemu rządowi kończy się termin na zapłatę należności do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Cały czas mowa jest o kwocie 1,6 mld euro, której termin wymagalności upływa właśnie dziś. Jeśli nie dotrzymają tego terminu, na co wszystko aktualnie wskazuje, zostanie rozpoczęta procedura ogłaszania bankructwa tego kraju. Doniesienia sugerują też, że Grecy zamierzają przyjąć propozycję z ostatniej chwili, którą złożył im przewodniczący Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker. Jednak według greckiego premiera, przedstawiona oferta to nic innego jak “upokorzenie”. Owa propozycja miała między innymi polegać na pisemnej zgodzie przyjęcia pomocy UE i promowaniu jej podczas niedzielnego referendum.

01

  • Według prezesa australijskiego Banku Centralnego na “normalną” politykę pieniężną trzeba jeszcze trochę poczekać. Jak oświadczył, minie wiele lat zanim globalna polityka pieniężna wróci do normy. Jak twierdzi, banki centralne coraz częściej uciekają się do niesprawdzonych narzędzi regulacyjnych, aby zapobiec bańce spekulacyjnej.
  • Chińskie fundusze inwestycyjne mogą teraz inwestować w akcje. Fundusze emerytalne w Chinach mogą teraz inwestować w akcje. Wszystko to ma na celu wpływ na chwiejny rynek w tym kraju, który zaliczył ostatnio ponad 20% spadek.03
  • Spowalnia inflacja w strefie Euro. Inflacja w strefie euro spowolniła w tym miesiącu do 0,2 % w porównaniu do 0,3 % w miesiącu ubiegłym. Patrząc na czerwiec w ujęciu rok do roku, wskaźnik inflacji wzrósł o 0,8 %. Główna waluta jednak spada o 0,5 % do poziomu 1,1180.04


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here