Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.

 


  • Phil Knight odchodzi ze stanowiska prezesa Nike. Jest to niewątpliwie koniec pewnego etapu historii koncernu. Knight jest nie tylko prezesem, ale również współzałożycielem legendarnej spółki specjalizującej się w produkcji i sprzedaży obuwia oraz odzieży sportowej. Jego odejście wyznaczone jest na przyszły rok, a on sam zaproponował na swoje miejsce Marka Parkera, który jest dyrektorem generalnym Nike od 9 lat. Obecny prezes chcę także przekazać większość swoich udziałów spółce Swoosh LLC. Mimo opuszczenia zarządu koncernu, zamierza w dalszym ciągu aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu spółką.
  • Grecja nie dokonała spłaty należności na rzecz MFW. Kwota 1,6 mld euro miała wpłynąć do końca wczorajszego dnia, tak się jednak nie stało. Jest to największy dług w historii jaki nie został spłacony przez kraj członkowski. Po raz pierwszy od 2010 roku nie uczestniczy też w programie pomocowym. Greckie banki i giełda nadal pozostają zamknięte. Tego można się jednak było spodziewać.
  • List od premiera Tsiprasa. We wspomnianym liście, premier Grecji zaakceptował propozycję wierzycieli. Jednak nie zabrakło “małych zmian”, które chciałby tam zobaczyć. Mowa m.in. o emeryturach i podatkach, a konkretnie o utrzymaniu obniżonej stawki VAT, a także o okresach przejściowych dla zmian, które miałyby nastąpić w systemie emerytalnym. List jest bardzo ogólnikowy i wydaje się być prośbą o przedłużenie programu pomocowego, który wygasł wraz z nadejściem dzisiejszego dnia.
  • Najdłuższe ożywienie gospodarcze w historii USA jest możliwe. Już 7 lat ma za sobą ożywienie gospodarcze w Stanach Zjednoczonych. Przyczyniła się do tego między innymi niska inflacja, rynek nieruchomości, a także “opanowane” finanse konsumentów. Potwierdza to Allen Sinai, prezes firmy doradczej Decision Economics, który uznaje za wysoce prawodpodobne ożywienie dłuższe niż te z lat dziewięćdziesiątych.ozywienie


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here