Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


 • USA oraz Iran podpisały porozumienie. A wraz z tym, amerykańskie sankcje doskwierające Iranowi zostaną zniesione. Zgodnie z zawartym porozumieniem Amerykanie i inspektorzy ONZ będą mogli kontrolować przestrzeganie jednego z punktu umowy – powstrzymania się od produkcji materiałów rozszczepialnych zdatnych do użycia militarnego przez najbliższe 10 lat. Owoce ugody były wypracowywane przez ostatnie 18 dni. W odpowiedzi na ogłoszenie rewelacji z Bliskiego Wschodu ceny ropy WTI spadły o ponad 2%.

  Miesięczny wykres ropy WTI. |źródło: www.bloomberg.com
  Miesięczny wykres ropy WTI. |źródło: www.bloomberg.com
 • Tsinghua kupuje Micron. Chiński producent chipów wyszedł z ofertą kupna akcji Microna – spółki produkującej półprzewodniki oraz pamięci flash. Zaoferowane przez Chińczyków 23 mld USD oznacza, że przedsiębiorstwo Państwa Środka wykupi większość akcji za kwotę 21 USD. 19,3% premia na pewno skusi aktualnych akcjonariuszy. Jeśli zakup dojdzie do skutku, będzie to największe przejęcie amerykańskiej spółki przez chińskie przedsiębiorstwo.
  Jak na razie, na wykresie spółki nie widać entuzjazmu z powodu potencjalnego przejęcia.
  Jak na razie, na wykresie spółki nie widać entuzjazmu z powodu potencjalnego przejęcia. |źródło: www.finance.yahoo.com


 • Europa rozczarowuje. Dzisiejsze odczyty raportu ZEW dla Europy i Niemiec wykazały spadek sentymentu prognoz ekonomicznych wśród Europejczyków. ZEW dla strefy euro spadł z 53,7 w czerwcu do aktualnych 42,7, tworząc tym samym najniższy wynik w odczytach od grudnia zeszłego roku. Z kolei raport dla Niemiec, choć lepszy od oczekiwań, wykazał spadek z 41,9 do 31,5 w tym samym okresie. Jak na razie EUR wzrasta o 0,2%.
  Wykres EUR/USD.
  Wykres EUR/USD.


 • Globalne rynki odrobinę niżej. Światowe giełdy radzą sobie dziś nieco gorzej. China Shanghai Composite przerwał dobrą passę i spada blisko -1,2% , hiszpański IBEX -0,6%, FTSE 100 -0,15%, DAX -0,53%.

  Wykres 3m wybranych indeksów światowych.
  Wykres 3m wybranych indeksów światowych. | źródło: www.google.com/finance


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here