Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Pogrom dla kazachstańskiego tenge. Kazachstan zdecydował się na usunięcie na swojej walucie sztywnego kursu z dolarem. Od teraz t rynek decyduje o jego wartości. Jako że Kazachstan jest krajem, którego gospodarka jest mocno zależna od rynku ropy, łatwo przewidzieć, co się wydarzyło. Waluta błyskawicznie straciła ponad 20% swojej wartości i obecnie za 1 dolara trzeba zapłacić ponad 250 tenge.
kazachstan
Wartość tenge po uwolnieniu waluty
  • Kocherlakota chce zmienić cel inflacyjny w USA. Prezes FED z Minneapolis uważa, że Bank Rezerw powinien zwiększyć cel inflacyjny dla amerykańskiego dolara. Jego zdaniem w ten sposób łatwiej będzie zachować stabilność cen oraz poprawić sytuację na rynku pracy. Kocherlakota chce w ten sposób zmniejszyć wpływ długotrwałego okresu zerowych stóp procentowych i dać członkom FED trochę więcej miejsca na reakcję w przyszłości.
dolar
Indeks dolara D1
  • Czekamy na dane z USA. Dziś o 14:30 poznamy szereg danych z USA dotyczących bezrobocia, a następnie o 16:00 dowiemy się co nieco o rynku nieruchomości oraz poznamy indeks FED z Filadelfii.
domy
Cena domów na przełomie ostatniego stulecia
  • Valeant chce kupić Sprout Pharmaceuticals. Gigant rynku farmaceutycznego jest ponoć blisko zawiązania wartej miliard dolarów umowy na zakup firmy Sprout Pharmaceuticals. jest to firma, która właśnie otrzymała zgodę na produkcję leku na kobiece libido. Zdaniem Wall Street Journal Valeant ma zapłacić pół miliarda dolarów w tym roku, a resztę w następnym.
valeant
Cena akcji Valeant na przełomie ostatniego tygodnia


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here