Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Japońska gospodarka skurczyła się. W porównaniu z zeszłym kwartałem gospodarka Japonii skurczyła się o 0,4% – po raz pierwszy od trzeciego kwartału zeszłego roku. Jest to głównie skutek spadku konsumpcji konsumenckiej o 0,8%. Ocenia się, że to własnie konsumpcja ponosi około 60% winy za słabe dane. Mimo wszystko dane dotyczące PKB okazały się lepsze od oczekiwań.
USDJPYH1
USD/JPY – wykres H1
  • MFW chce ściąć zadłużenie Grecji. Zdaniem Międzynarodowego Funduszu Walutowego obecne zadłużenie Grecji jest zbyt wysokie, aby można było sobie z nim poradzić. Zdaniem Christine Lagarde, Grecy nie dadzą sobie rady bez pomocy z zewnątrz. Program pomocowy został zatwierdzony przez grecki parlament, obecnie czeka na zgodę na wdrożenie przez parlamenty członków Unii.
grecja
Rentowność greckich obligacji
  • Apple pracuje nad samojeżdżącym samochodem. Zdobyte przez gazetę Guardian dokumenty wskazują, że Apple zajmuje się planem wyprodukowania samochodów o wiele poważniej, niż to dotychczas wydawało się możliwe. Prace nad autami nowej generacji są obecnie prowadzone pod nazwą “Project Titan”.
apple
Cena akcji Apple na przestrzeni ostatniego tygodnia
  • Ropa naftowa w pobliżu sześcioletnich minimów, Ropa WTI w ciągu dzisiejszej nocy osiągnęła nowe minimum na poziomie 41,64 USD. Zaraz potem jednak nastąpiły ruchy zwyżkowe i cena powróciła w okolice 42 USD.
ropa
WTI blisko sześcioletnich minimów


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here