Naga MarketsnewspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.

  • Greckie referendum już w najbliższą niedzielę. Obywatele Grecji zadecydują w nim czy akceptują porozumienie z wierzycielami tego kraju. Według greckiego premiera Aleksisa Ciprasa, rząd jego kraju ma zaakceptować propozycję wierzycieli, która wydaje się nie do przyjęcia z uwagi na obciążenia narodu greckiego, które zawiera. W związku z tym, premier chcę aby odpowiedzialność za tę decyzję spoczęła na rękach całego narodu.
  • Kontrola przepływu kapitału w Grecji stała się faktem. Jest to niewątpliwie jeden z najważniejszych newsów tego poniedziałku. Greckie banki będą zamknięte przynajmniej do najbliższego czwartku. Cała sytuacja ma na celu zapobiec szybkiemu odpływowi kapitału z pogrążonego w kryzysie kraju. Dodatkowo wprowadzono limity na wypłaty za bankomatu, gdzie kwota graniczna na obywatela wynosi teraz 60 euro / dziennie.
  • Chińczycy obniżają stopy procentowe. W sobotę Ludowy Bank Chin obniżył główną stopę oprocentowania kredytów o 25 punktów bazowych, do 4,85%. To już czwarta obniżka od listopada kiedy to chiński bank centralny zdecydował się walczyć ze spowolnieniem gospodarki. Przed rozpoczęciem obniżki, stop procentowa wynosiła w tym kraju 6%.
  • Apple rozpoczyna produkcje iPhone’a 6S z gładzikiem Force Touch. Informacje jakie Bloomberg uzyskał od partnerów Apple’a produkujących komponenty zdają się potwierdzać, że zaczęli oni już wytwarzać najnowszy model. Jednakże produkcja na dużą skalę ma mieć miejsce dopiero od przyszłego miesiąca. Data premiery nowego modelu nie została jeszcze ogłoszona.
  • APPLE

Te artykuły również Cię zainteresują


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here