Naga Markets



english-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


 • Ugoda pomiędzy Grecją a jej kredytodawcami. To efekt mającego miejsce w ten weekend szczytu europejskich przywódców. O przełomowym sukcesie w przeżywających przez ostatnie tygodnie impas negocjacjach informował m.in. Donald Tusk. Ateny mają otrzymać37,5 mld EUR na spłatę obecnych zobowiązań oraz kolejne 12,5 mld EUR na rozwój projektów rozwojowych. Ocenia się, że wartość programu pomocowego dla Grecji wyniesie 50 mld EUR. Do pełnego sukcesu potrzebna jest jeszcze zgoda greckiego parlamentu na uzgodnione warunki pomocy – jednak to, jak zapewniają media, jest jedynie kwestią czasu. Rynki pozytywnie zareagowały na tą informację, rentowność greckich obligacji dwuletnich spadła w okolice 25%.

  Rentowność greckich obligacji gwałtownie spadła. |źródło: www.investing.com
  Rentowność greckich obligacji gwałtownie spadła. |źródło: www.investing.com
 • Chińska giełda odrabia straty. To trzecia z rzędu czerwona sesja na chińskim parkiecie. China Shanghai Composite Index zyskuje blisko 2,4%, jednocześnie odrabiając 10% strat oraz plasując się tuż pod poziomem 4000. Wynik jednak zaburza wciąż duża liczba spółek na których handel jest zawieszony.

  China Shanghai Composite Index rośnie już trzeci dzień z rzędu. |źródło: www.yahoo.finance.com
  China Shanghai Composite Index rośnie już trzeci dzień z rzędu. |źródło: www.yahoo.finance.com
 • Ryder System podnosi dywidendę. Spółka zaliczana do grona dywidendowych, decyzją zarządu podnosi dywidendę o 41 centów/akcja. Oznacza to wzrost o blisko 11% względem poprzednio wypłaconej dywidendy. Akcjonariusze pozytywnie przyjęli wiadomość o możliwości większego zarobku i wywindowali cenę akcji spółki o niemal 2,5% względem wczorajszego zamknięcia. Ryder System wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 39 lat.

  Wykres spółki Ryder Systems
  Wykres spółki Ryder System. | źródło: www.yahoo.finance.com
 • Nintendo traci prezesa. Smutny dzień zarówno w środowisku graczy jak i japońskich przedsiębiorców. Satoru Iwata, długoletni prezes Nintendo zmarł 11 lipca z powodu raka przewodów żółciowych. O chorobie prezesa było wiadomo już dawno, to z jej powodu nie pojawił się on na prestiżowej imprezie branży komputerowej jaką jest E3. Ostatnie wystąpienia publiczne Iwaty dawały nadzieję na pokonanie przez 55 letniego przedsiębiorcę choroby. W czasie swojej prezydentury Iwata stworzył z Nintendo międzynarodowy koncern. Jak na razie władze spółki nie ogłosiły kto zasiądzie na fotelu prezesa.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here