Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Grecy proponują nowe rozwiązania. Sęk w tym, że są one mocno zbieżne z tymi odrzuconymi początkowo przez Grecki rząd, a następnie będącymi przedmiotem ogólnokrajowego referendum. Zasadniczą zmianą jest wydłużenie planu pomocowego z dwóch do trzech lat oraz wprowadzenie kopii “planu Marshalla”, który zakłada szerokie inwestycje w grecką gospodarkę. W weekend odbędzie się szczyt przywódców UE, który już został określony jako ostatni akt greckiej tragikomedii.
Wyraźnie spadła rentowność greckich obligacji 2-letnich.
Wyraźnie spadła rentowność greckich obligacji 2-letnich.
  • Chińska giełda wzrasta już drugi dzień. Po ostatnich tragicznych spadkach i wyparowaniu z chińskiego parkietu ponad 3 bilionów USD, Shanghai Composite wzrasta już ponad 4%. Widocznie wprowadzony niedawno zakaz sprzedaży akcji przez największych akcjonariuszy zaczyna przynosić efekty. Od wczoraj chińska giełda odrobiła już 10%.

    sse
    Chińska giełda zaczyna odrabiać straty. Na jak długo byki zagoszczą na SSE?
  • Prezes FED wygłosi dziś krótki referat na temat ekonomii. Janet Yellen poruszy temat obecnej sytuacji gospodarczej w Stanach na spotkaniu w Cleveland. Przemówienie zostało zaplanowane na 18:30 polskiego czasu.
  • Globalne indeksy rosną. Główne światowe indeksy opanowane przez byki. Francuski CAC40 w górę o ponad 3%, Shanghai Composite +4,54% Hang Seng +2,1%, Nikkei nieco rozczarowuje -0,4 %. indeksy


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here