Naga Marketsenglish-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Karuzela na chińskiej giełdzie. Najważniejszy chiński indeks, Shanghai Composite, zamknął się na koniec środowej sesji na plusie (+1,2%). Co ciekawe, we wczesnej fazie sesji spadł aż o 5%, a potem mozolnie wspinał się w górę. Wszystko zostało spowodowane pojawiającymi się plotkami o zmianach polityki przez Ludowy Bank Chin. Więcej będziecie mogli przeczytać w artykule o 16:00.
chiny
Huśtawka na chińskiej giełdzie
  • Chińczycy wpompowali olbrzymie kwoty w banki. Państwowa telewizja Xinhua podała, że władze w Pekinie wstrzyknęły blisko 100 mld dolarów rezerw finansowych w Bank Rozwoju i Chiński Bank Eksportu i Importu. Miało to na celu ustabilizowanie chińskiej ekonomii, której wzrost zaczął niedawno się spowalniać.
usdcny
Wartość USD/CNY w ciągu ostatniego tygodnia
  • Nadchodzi raport ze spotkania FOMC. To najważniejsze wydarzenie tygodnia będzie miało miejsce dziś punktualnie o 20:00. Wszyscy oczekują, że FED da nam wskazówki na temat ewentualnego podniesienia stóp procentowych podczas najbliższego spotkania, które odbędzie się 17 września. Byłaby to pierwsza podwyżka stóp od sierpnia 2006 roku.
EURUSDH1
EUR/USD przed minutkami FOMC
  • Deficyt handlowy Japonii powiększa się. Kwota deficytu handlowego powiększyła się do rekordowych 268 mld jenów. To pięciokrotnie więcej od oczekiwań analityków. Eksport wzrósł o 7,6% w ujęciu rocznym, lecz to nadal mniej od prognoz. Podobnie wygląda import, który wprawdzie zmniejszył się o 3,2%, jednak liczona na spadek w okolicach 7,9%.
USDJPYH1
USD/JPY od paru dni w konsolidacji


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here