Naga Markets



english-newspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Pogrom na chińskiej giełdzie. Najważniejszy chiński indeks Shanghai Composite stracił podczas ostatniej sesji aż 6,2%. Reszta Azji wcale nie radziła sobie lepiej, tajlandzki SET poleciał w dół o 2,8%. Jest to efekt spowolnienia gospodarczego w Chinach, co doprowadziło do ostudzenia zapałów inwestorów oraz spadku cen domów.
shanghai
Na tym wykresie pięknie widać spadek Shanghai Composite
  • Sytuacja chińskich nieruchomości. W ujęciu rocznym chińskie nieruchomości staniały o 3,7%, widać jednak, że sięgnęły już dnia, gdyż w ujęciu miesięcznym podrożały o 0,3%. Lipcowy odczyt to trzeci z rzędu wzrost ceny domów w Chinach. W 31 z 70 najważniejszych miast doszło do zwiększenia ceny domów.
chiny
USD/CNY na przełomie ostatniego tygodnia
  • Bank Indonezji utrzymuje swoją politykę. Indonezyjski bank centralny utrzymał swoją stopę depozytową na niezmienionym poziomie w wysokości 7,5%. Decyzja pojawiła się po tym, jak władze musiały zmierzyć się ze skutkami dalszej dewaluacji chińskiego juana oraz prawdopodobnego podniesienia stóp procentowych przez amerykański FED. Ważnym czynnikiem była również wyższa od celu inflacja (7% zamiast 3-4%);
indie
USD/IDR na przełomie ostatniego tygodnia
  • Inflacja w Wielkiej Brytanii przyspiesza. Ceny w Zjednoczonym Królestwie skoczyły o 0,1% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Rynek oczekiwał płaskiego odczytu, więc doszło do małej niespodzianki, w wyniku której funt brytyjski umocnił się o 0,7%;
GBPUSDH1
Mocny skok GBP/USD po dzisiejszych danych


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here