Naga MarketsnewspaperPopołudniowy przegląd newsowy to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach 15:00, tuż przed otwarciem na Wall Street.


  • Haruhiko Kuroda mówi o słabym jenie. Prezes japońskiego banku centralnego powiedział, że realna stopa kursu wymiany jena jest bardzo niska. Wypowiedź ta wywołała spekulacje na temat japońskiej waluty. Zdaniem wielu jen już mocniej nie osłabnie, a słowa Kurody wskazują na rychłe odwrócenie się trendu. Pierwsze reakcje widać już na kursie USD/JPY.
USDJPYH1
Na USD/JPY widać umocnienie jena
  • Chiny obcinają swoje prognozy gospodarcze. Kolejny dzień średnich danych dla Chińczyków. Prognoza wzrostu PKB w tym roku zmniejszyła się z 7,1% do 7,0%. Większą zmianą jest jednak silne obniżenie prawdopodobnej inflacji. Poprzednie przewidywania wskazywały na inflację na poziomie 2,2%. Obecnie mówi się o 1,4%. “Mimo iż pierwsza część roku była dosyć słaba, spodziewamy się stabilnego wzrostu w dalszej części 2015 roku”  – czytamy w oświadczeniu Ludowego Banku Chin.
chiny
USD/CNY na przełomie ostatniego tygodnia
  • Niemieckie 10-letnie obligacje powyżej poziomu 1,00%. Rentowność niemieckich obligacji znalazła się na najwyższym od dziewięciu miesięcy poziomie. Słabość niemieckiej gospodarki jest odzwierciedleniem sprzedawania długu zagranicznego na świecie.
niemcy
Rentowność niemieckich 10-latek w okolicach 1%
  • Nadchodzi Tesla Model X. To już trzeci model należącej do Elona Muska firmy Tesla Motors. Nowy samochód elektryczny ma trafić do odbiorców już za trzy miesiące. Dotychczas złożono 20 000 zamówień na nowe dzieło zespołu Muska. Opóźnienie w produkcji modelu X wyniosło 2 lata, winę ponosiły problemy techniczne. W najnowszym samochodzie najprawdopodobniej znajdzie się funkcja autopilota.
tesla
Akcje Tesli jak zwykle poddają się dużym wahaniom
  • Tokio Marine Holdings zakupi HCC Insurance za kwotę 7,5 mld USD. Tokio Marine 78 USD za każdą akcję firmy, to o 37,6% więcej niż wczorajsza cena zamknięcia spółki. Zdaniem NYT, ten ruch ma być pierwszym krokiem dla japońskiej firmy na wyjście z macierzystego kraju, gdzie starzejące się społeczeństwo znacznie zmniejsza zyski firm ubezpieczeniowych.
hcc
Od razu po informacji widzimy silny wystrzał ceny akcji HCC


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here