Naga Markets

Pierwsza połowa Londynu już za nami.

Mamy piątek, koniec tygodnia i jednocześnie ostatni roboczy dzień miesiąca.

Tradycyjnie koniec tygodnia wiąże się z ograniczaniem ekspozycji i przygotowywaniem się rynku krótkoterminowego do weekendowej przerwy, kiedy to giełdy śpią, a wydarzenia ze świata lubią zaskakiwać.

Na dodatek mamy ostatni dzień miesiąca, czyli UK wymienia Funty na Euro w imię składki członkowskiej w Unii Europejskiej. Zwykle oznacza to przepływ kilku miliardów Funtów do Euro wbrew jakimkolwiek sygnałom transakcyjnym. W tym czasie zalecane jest ostrożne stąpanie po trading floor’ach.

Poranek zaskoczył natomiast rynki słabymi danymi o bezrobociu we Włoszech oraz tymi dotyczącymi sprzedaży detalicznej w Niemczech.

W tym wszystkim  warto odnotować, że:

EUR USD został znów zepchnięty pod kluczowy poziom 1.3000, o który już jakiś czas trwa zacięta walka i wciąż brakuje bykom pary, by iść w górę.

XTB

EUR CAD kolejny raz natrafił dziś na opór 1.3500 i kolejny raz niedzwiedzie zadały bykom straty w tym miejscu.

USD CHF odbił na przedpolu wsparcia 0.9500.

EUR GBP jak dotąd znacząco spadł i atakuje minima aktualnego tygodnia. Wciąż oczekujemy akcji Bank of England (BoE) oraz Bundes Bank (BuBa)

JPY ogólnie umocnił się nieznacznie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułIchimoku – short na AUD/JPY zamknięty. Zysk 250 pipsów
Następny artykułCo mówi analiza wolumenu banku Barclays dla Dolara i Funta oraz jakie instytucje zaliczyły SL?
Marcin Nowogórski
Inwestor, pasjonat rynków finansowych. W 2006 roku zaczął handel na Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2011 roku na rynku Forex. Zawodowo współpracuje z firmami z branży inwestycyjnej, a także technologii finansowej jako szef strategii oraz dyrektor ds. marketingu i komunikacji. Marcina śledzić możesz na Facebooku, Twitterze i Linkedin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here