Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki poznały serię danych z amerykańskiej gospodarki, wśród których najistotniejsze były oczywiście wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (jobless claims). Oprócz tego opublikowano bilans handlowy towarów.


Liczba jobless claims delikatnie gorzej od prognoz

Wynik zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych na poziomie 265 tysięcy był jedynie minimalnie gorszy od projekcji 264 tysięcy, plasował się jednak korzystniej niż rezultat z zeszłego tygodnia (275 tysięcy). W tym samym czasie wzrosła liczba osób, które o zasiłki ubiegały się co najmniej drugi raz (do poziomu 2,102 mln).

Źródło: DOL
Źródło: DOL

Z pozostałych danych z godziny 14:30 mocniejsze osunięcia od prognozowanych notował w listopadzie bilans handlowy towarów. Wszystkie dane z 14:30 podsumowano na poniższym screenie:

Źródło: pl.investing.com
Źródło: pl.investing.com

W efekcie na parach z dolarem w pierwszych minutach po publikacji obserwowaliśmy niewielkie osłabienie USD, to jednak zostało bardzo szybko zweryfikowane przez rynek. EUR/USD w pierwszej chwili zyskiwał 7 pipsów. Ostatecznie jednak na wykresie M5 rozrysował się podażowy pin bar:

EUR/USD M5
EUR/USD M5

W przypadku USD/JPY deprecjacja dolara była już jednak wyraźniejsza i się utrzymała (w skali kilkunastu pipsów):

USD/JPY M5
USD/JPY M5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here