Naga MarketsIBEX 35 ponad kanałem

 IBEX35

Od połowy kwietnia w kanale spadkowym znajdował się wykres hiszpańskiego indeksu IBEX 35. Za jego sprawą przełamany został trwający od początku roku średnioterminowy trend wzrostowy. Niemniej jednak, w związku z ożywieniem strony popytowej na europejskich parkietach, między innymi za sprawą rozszerzenia programu QE, od wtorku indeks 35 blue chip’ów madryckiego parkietu znajduje się ponad tą formacją. Strona popytowa udowodniła swoją siłę przełamując jednocześnie nie tylko górne ograniczenie kanału, ale także opór 11400 pkt. oraz średnie 20 i 50-okresową. Wykres, podobnie jak w przypadku innych zachodnich indeksów, znajduje się oczywiście w długoterminowym trendzie wzrostowym, a także wysoko ponad średnią 200-okresową. MACD wzrasta i właśnie dociera do poziomu zera, a histogram jest od wczoraj ponad tym poziomem. Wpływ na wykres może mieć szef ECB – Mario Draghi, którego konferencja zapowiedziana jest na 19:30.

Wybicie Verizon’a

 VERIZON

Akcje Verizon Communications odbiły się dziś od linii średnioterminowego kanału wzrostowego. Dzięki temu stronie popytowej udało się przełamać górne ograniczenie trzytygodniowego kanału spadkowego. Cena jednej akcji spółki dochodzi właśnie do poziomu 50 dolarów. Wysokość ta była górnym ograniczeniem trwającej od lutego do kwietnia konsolidacji. Jej przełamanie może więc stanowić problem dla kupujących. Kiedy jednak już uda się wspiąć ponad ten poziom, niewykluczony będzie atak na tegoroczne maksimum – 50,82. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w przypadku Verizon’a do historycznych szczytów jeszcze bardzo daleko – te podczas bańki internetowej, 15 lat temu, dotarły do poziomu 62,50.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here