Naga MarketsTheresa May ma coraz poważniejszy problem. W dwa miesiące jej partia straciła sporą ilość poparcia

W trakcie czwartkowej sesji na funcie szterlingu utrzymuje się wzmożona zmienność – szczególnie w stosunku do głównych walut. Wszystko za sprawą najnowszych wyników sondaży pokazujących spadek wsparcia dla partii brytyjskiej premier Theresy May przed wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 8 czerwca.


Zaledwie 3 punkty przewagi nad opozycją

Najnowszy sondaż przygotowany przez YouGov dla The Times pokazuje, że Konserwatyści posiadają w tym momencie zaledwie trzy procent przewagi nad opozycyjnymi Laburzystami. Jest to ogromny spadek poparcia w stosunku do początkowej dwudziestoprocentowej luki z kwietnia, która gwarantowała bezproblemowe, samodzielne rządy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: YouGov

„Zmienność na funcie szterlingu utrzyma się najprawdopodobniej do końca przyszłego tygodnia, gdyż z każdym dniem zbliżamy się do wyborów. Najnowsze sondaże pokazują, że Theresa May nie powinna być pewna swojego tryumfu – ta nagła zmiana układu sił negatywnie odbija się na wycenie funta” – twierdzi Craig Erlam z Oandy.

GBP/USD D1 – wyraźnie widać, że poziom 1.2770 odgrywa istotną rolę kolejny miesiąc z rzędu

Chociaż sondaże przygotowywane przez różne instytucje mogą się mocno różnić, to ogólny trend spadkowy w przypadku Torysów jest zauważalny. Jeszcze kilka tygodni temu GBP pokonywał barierę $1.30 licząc w samodzielne rządy Konserwatystów, co ułatwiłoby negocjację w sprawie Brexitu. Obecnie notowania znajdują się sporo od tego pułapu. W przypadku euro osunięcia są jeszcze silniejsze i wynoszą około 5%.

EUR/GBP D1 – od momentu ogłoszenia przedwczesnych wyborów funt traci do euro już ponad 400 pipsów. Pokonanie linii trendu pozwoli na dalszą aprecjację pary walutowej

Chociaż rozmowy w sprawie Brexitu dopiero się zaczęły, to pierwszego jego negatywne skutki są już widoczne. Pytanie co zrobi brytyjski rząd, gdy efekty uboczne zaczną się pogłębiać?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here