Naga Markets

W piątek funt szterling kontynuuje słabość w stosunku do dolara amerykańskiego, nie dając nawet chwili wytchnienia po ponad tygodniowej wyprzedaży, która zepchnęła brytyjską walutę na dwuletnie minima. Jak podkreślają eksperci mnóstwo danych wskazuje na możliwe dalsze osłabienie gospodarki Wielkiej Brytanii, co może podcinać skrzydła funtowi w nadchodzących miesiącach. W efekcie już w przyszłym tygodniu „kabel” może spaść w rejon 1,20.

Kurs funta (GBP/USD) może spaść do 1,20 już w przyszłym tygodniu

Brytyjscy politycy chcą zrewidować umowę o handlu między Irlandią Północną a Wielką Brytanią, pod którą się pierwotnie podpisali, aby doprowadzić do Brexitu. Ostrzegali, że być może będą musieli podjąć jednostronne działania. Dodatkowo dane z czwartku pokazały, że brytyjska gospodarka niespodziewanie skurczyła się w marcu o 0,1% po spadku sprzedaży samochodów z powodu problemów z łańcuchem dostaw.Mieliśmy dość złe dane o PKB z marca, a stagflacyjne tło dla Wielkiej Brytanii jest bardzo ponure. Dodatkowo w Irlandii Północnej panuje napięcie w związku z Protokołem – stwierdził Kenneth Broux, europejski strateg walutowy w Societe Generale. Ekspert nie liczy zbytnio na jakiekolwiek zyski walutowe brytyjskiej waluty.

To zaostrzyło obawy dotyczące słabnących perspektyw wzrostu, które mogą spowolnić cykl podwyżek stóp procentowych Banku Anglii i osłabić funta. Funt szterling jest najtańszy w stosunku do dolara od maja 2020 r., a brytyjska waluta zmierza w kierunku spadków przez czwarty tydzień z rzędu.

Wygląda na to, że przyszłość pozostanie bardzo niepewna dla funta – napisali w notatce stratedzy walutowi ING.

Kurs funta (GBP/USD): W przyszłym tygodniu może pojawić się ruch do 1,20 – ING

Funt próbuje znaleźć wsparcie w okolicach poziomu 1,22 względem dolara pod koniec tygodnia. Ekonomiści z ING zauważają, że istnieje ryzyko spadku ceny do już 1,20 w przyszłym tygodniu.

Wygląda na to, że przyszłość pozostanie bardzo niepewna dla funta, biorąc pod uwagę, że rynki wciąż wyceniają spore zacieśnienie monetarne (co nadal implikuje stopę na poziomie 2,00% do końca roku) – wskazano w raporcie.

POBIERZ EBOOK DARIUSZA DARGO. POZNAJ STRATEGIĘ PA + MACD

XTB

Nawiasem mówiąc, ryzyko związane z Brexitem wysuwa się na pierwszy plan, gdy Wielka Brytania wydaje się być bliska jednostronnego zerwania części umowy z Irlandią Północną. Ryzyko spadków dla GBP pozostaje dość znaczne, a już w przyszłym tygodniu może pojawić się ruch do 1.2000 – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here