Naga MarketsCena Ethereum spadła w poniedziałek, 28 maja, aż o 8,5% do okolic 515 USD. Strona technologiczna TrustNodes uważa, że spadek został wywołany przez duże zlecenie sprzedaży na giełdzie Bitfinex wykonane przez EOS. Z tą opinią zgodził się również WhalePanda na swoim profilu na Twitterze.

Przypomnijmy, wczoraj w godzinach porannych doszło do nagłego tąpnięcia ceny Ethereum. Druga największa kryptowaluta w ciągu nieco ponad godziny runęła z okolic 570 USD, by w szczytowym momencie być nawet w okolicach 490 USD (-13,5%). Ostatecznie doszło do odbicia, po długim turbulencjach cena unormowała się na wysokości 520 USD.

Na wykresie godzinowym wyraźnie widać nagły spadek ceny Ethereum

Wcześniej w maju TrustNodes doniosło, że EOS wydał około 950 mln USD w Ethereum w ciągu miesiąca, tak wynika z analizy przeprowadzonej przez Santiment. Wczoraj rano wolumen handlowy na giełdzie Bitfinex zwiększył się wielokrotnie, z 20 tys. ETH na godzinę do 180 tysięcy. Wiele wskazuje na to, że to właśnie EOS jest odpowiedzialne za drastyczny spadek ceny kryptowaluty.

Etherscan pokazuje, że portfel oznaczony jako EOSCrowdsale wciąż posiada około 200 tys. ETH, a EOS-Owner około 916 tys., czyli w posiadaniu spółki nadal znajduje się ponad milion monet. Według danych CoinMarketCap, wolumen handlowy Ethereum na giełdzie Bitfinex wynosił 258 mln USD w porównaniu do 126 mln na OKEx i 104 mln na Huobi.

Wolumen handlowy na Bitfinex był wyraźnie wyższy niż na konkurencyjnych giełdach


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here