Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • DAX nadal porusza się w tym samym zakresie ruchu
  • Rynek dolne ograniczenie buduje na strefie 12.820 punktów
  • Zakres oporu z kolei znajduje się obecnie w okolicach 13.120 pkt

Indeks nadal pozostaje w konsolidacji

O rynku choćbym chciał niewiele nowego można napisać. Co prawka punkty kierunkowe można nakreślić nowe względem ostatnich podrygów DAX-a, jednak rynek w istocie porusza się stale w tym samym zakresie. Dolne ograniczenie ruchu, które służy obecnie za okolice wsparcia, gdzie szukać można odbicia to zakres 12.820 punktów, zaś górne ograniczenie toczącego się boczniaka to 13.120, gdzie przebiega również zakres średniej kroczącej.

wykres DAX H1 07.09.2020
DAX H1 07.09.2020

Rynek w ostatnim czasie miał naprawdę wiele szans na to, aby pokonać przedział 13.600 punktów, jednak dotychczas niższe strefy nie dały się tak łatwo przełamać. Strefy z kolei, na których to DAX obecnie się znajduje są nam bardzo dobrze znane i zdaje się, że mając nakreślone już punkty kierunkowe czy korzystając z pivotów intraday wiemy doskonale co mamy robić. Dla mnie osobiście sentyment pozytywny zagości na rynku dopiero, kiedy ten przekroczy zakres 12.950 punktów. Wówczas celem dla indeksu może być nawet zakres 13.120 punktów, czyli wspominany opór intraday.

Z kolei utrzymywanie się poniżej PK, co dla mnie jest mało realny scenariuszem na dziś – powinno wygenerować zejście do zakresu S2, czyli 12.800 punktów. Mówię, że mało realny jest taki scenariusz handlu, ponieważ nawet, jeśli short mają dziś zagościć – to bardzo duża szansa jest dziś na nadbijanie punktu PK przed samym zjazdem. Warto obserwować zatem tę strefę podczas dzisiejszego handlu.

Zobacz także: Wirecard: Niemiecki regulator na dywaniku UE. Błędy w nadzorze nad spółką płatniczą?

Dzisiejsze poziomy PK*: 07.09
R3 = 13.177
R2 = 13.095
R1 = 13.020
PK = 12.950
S1 = 12.880
S2 = 12.807
S3 = 12.726

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here