Naga Markets1000px-Citi.svgNowy tydzień to nowe możliwości handlowe – analitycy Citi w telegraficznym skrócie komentują obecną sytuację na poszczególnych walutach G10 i zdradzają jakie publikacje w tym tygodniu warto obserwować.


EUR

Euro zyskuje na słabości USD, jednak zarówno powody tej reakcji jak i jej potencjalny zasięg nie są zbyt przejrzyste. Ten tydzień nie niesie za sobą dużej ilości danych ważnych dla EUR, a najważniejszym wydarzeniem tygodnia pozostaje przesunięte sprawozdanie z ostatniego posiedzenia EBC. Brak większych drogowskazów powoduje, że EUR pozostaje wrażliwe na sytuację makroekonomiczną świata i zmieniający się apetyt na ryzyko inwestorów. EURUSD.nddH1

USD

Znakomity wynik payrollsów nie wystarczył do wystarczającego wzmocnienia USD, które cierpi na spowodowaną sytuacją w Chinach awersją do ryzyka. Ten czynnik szybko nie zniknie z naszych monitorów więc prawdopodobnie będziemy świadkami siły USD względem pozostałych ryzykownych walut oraz postępującej słabości względem walut uznawanych za bezpieczne przystanie.

GBP

Na brytyjskim funcie toczy się walka pomiędzy apetytem na ryzyko a postępującym zwątpieniem w gospodarkę Wysp. Najbliższe spotkanie gubernatorów BoE raczej nie poprawi obecnej sytuacji choć komentatorzy zauważają cień szansy na nieco bardzie pozytywny wydźwięk tego spotkania.

Wykorzystaj długoterminowe ruchy na walutach kupując i sprzedając opcje binarne.

JPY

Podobnie jak w przypadku EUR – ten tydzień będzie ubogi w ważkie publikacje makroekonomiczne pozostawiając kurs JPY pozycjonowaniu rynkowemu.

CAD

Dolar kanadyjski dobrze radził sobie w crossach z innymi walutami na fali lepszych od prognozowanych danych z kanadyjskiego rynku pracy. Analitycy Citi nie nastrajaliby się jednak na kontynuację wzrostów przypominając o sytuacji na wykresie ropy – w tym przypadku ryzyko kontynuowania spadków CAD jest wysokie. EURCAD.nddH1

AUD

Brak jakichkolwiek danych z Australii powoduje, że wydarzenia na chińskim parkiecie (spadek głównego indeksu SSE o ponad 5%) uderzają w sentymenty inwestorów z całą swoją siłą. AUD pozostanie pod presją sprzedających dopóki nie pojawią się nowe publikacje mogące odwrócić choćczęść uwagi od problemów Chińskiego Smoka.

NZD

Ruchy na chińskiej giełdzie będą znacznie ważniejszym czynnikiem cenotwórczym niż krajowe publikacje. W trakcie nadchodzących dni NZD ma spore szanse na podążanie śladem AUD.

CHF

Frank daje po sobie poznać niewielką korelację z walutami typowo bezpiecznymi jak JPY. Jednocześnie wciąż niezwykle niskie stopy procentowe sprawiają, że pary walutowe CHF będą wrażliwe przede wszystkim na zmiany w otoczeniu gospodarczym pozostałych gospodarek.

NOK i SEK

Dzisiejsze dane CPI z Norwegii okazały się gorsze od rynkowych prognoz, jednak nie stały się głównym punktem dnia. Znacznie więcej zainteresowania przejawia się wobec identycznych danych z Szwecji. Zaleca się kupno walut skandynawskich (NOK i SEK) szczególnie względem EUR. EURNOK.nddDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here