Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała niezwykle spokojnie. Niedość, że dzisiejszy kalendarz był niemal pusty, to jeszcze w Japonii obchodzono Dzień Szacunku dla Starszych, który w Kraju Kwitnącej Wiśni jest dniem wolnym.

Spośród opublikowanych dziś danych, na szczególną uwagę zasługiwał jedynie raport Eurostatu dot. inflacji konsumenckiej, z którego wynika, iż ceny towarów i usług konsumpcyjnych w strefie euro wzrosły w sierpniu br. w porównaniu z sierpniem 2017 r. o 2,0% wobec 2,1% w lipcu, a w całej Unii Europejskiej 2,1%, wobec 2,2% miesiąc wcześniej.

Najniższe stawki roczne odnotowano w Danii (0,8 %), Irlandii oraz Grecji (w obu przypadkach po 0,9 %). Najwyższe roczne wartości wskaźnika odnotowano natomiast w Rumunii (4,7 %), Bułgarii (3,7 %), Estonii (3,5 %) i na Węgrzech (3,4%).

Źródło: Eurostat

W sierpniu 2018 r. największy wkład w roczną stopę inflacji w strefie euro miała energia (+0,87 punktu procentowego), a następnie usługi (+0,59 pp.), żywność, alkohol i tytoń (+0,48 pp), energia (0,20 punktu procentowego) i dobra przemysłowe nieenergetyczne (+0,09 pp).

Dolar amerykański największym przegranym poniedziałkowej sesji

Pomimo tak ubogiego kalendarza makroekonomicznego, na notowaniach głównych par walutowych dostrzec można było całkiem zadowalającą zmienność, w skutek której dolar amerykański osłabiał się w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do funta szterlinga.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Jednym z czynników tak znacznej deprecjacji USD mogą być weekendowe doniesienia zza oceanu. Prezydent USA, Donald Trump planuje bowiem już dziś ogłosić czy Stany nałożą kolejną, 10 procentową taryfę celną na 200 miliardów dolarów chińskich towarów. Jeśli do tego dojdzie, Pekin już zapowiada odwet. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

EURUSD

Spoglądając na notowania najpopularniejszej pary walutowej zauważymy, że pomimo piątkowej, silnej reakcji podażowa sygnalizującej potencjalne odrzucenie testowanego wówczas oporu, dziś ponownie obserwowaliśmy wzrosty. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie dojdzie do ponownego przetestowania tej linii tendencji. Gdyby poziom ten został jednak pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 1.2070.

EURUSD Daily

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, wówczas potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 0.9440.

USDCHF Daily

Handel na DAX bez tajemnic

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 27 września 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania poznasz:

  • Spółki wchodzące w skład indeksu DAX oraz ich charakterystykę,
  • Przydatne narzędzia do analizy indeksu,
  • Zależność między niemieckim indeksem a resztą indeksów europejskich.

Dowiesz się także dlaczego warto:

  • Obserwować zachowania poszczególnych spółek,
  • Analizować sentyment rynku oraz jego uczestników.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnalitycy ING wskazują dalszy kierunek dla notowań GBP/USD
Następny artykułRabobank krótko o głównych indeksach walutowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here