Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa, poniedziałkowa sesja przebiegała dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. W ciągu całej poniedziałkowej sesji zaplanowana była bowiem zaledwie jedna istotna publikacja makroekonomiczna. Mowa tu oczywiście o wynikach sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Existing Home Sales w dół o 0,6%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży istniejących nieruchomości o 0,5% do 5,46 mln., ich ilość zmalała w czerwcu br. o 0,6% do 5,38 mln. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 5,41 mln. (-0,7%) z 5,43 mln. (-0,4%).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR twierdzi, że główną przyczyną spadków jest bez wątpienia poważny niedobór mieszkań, na krajowym rynku nieruchomości. To, co jest na sprzedaż, jest sprzedawane bardzo szybko. Ta dynamika pozwala utrzymać wzrost cen mieszkań, co ostatecznie spowalnia sprzedaż.

W raporcie czytamy także, że 58% procent domów sprzedanych w czerwcu znajdowało się na rynku krócej niż miesiąc a mediana ceny mieszkań na rynku wyniosła 276 900 USD i była wyższa o 5,2% od czerwca 2017 r. (263 300 USD). Czerwcowy wzrost cen jest 76. miesiącem z rzędu rok do roku.

Trump: “Nigdy więcej nie groź Stanom Zjednoczonym”

Jednakże, żeby nie było aż tak nudno, prócz wspomnianej wyżej publikacji pojawiły się także kolejne doniesienia zza oceanu, których głównym bohaterem był nie kto inny jak sam Donald Trump. Amerykański prezydent znów zaćwierkał.

“Do irańskiego prezydenta Rowhaniego: nigdy, przenigdy więcej nie groź Stanom Zjednoczonym, bo w przeciwnym razie poniesiesz takie konsekwencje, jakie kiedykolwiek w historii poniosło niewielu. USA nie są już krajem, który będzie znosił twoje obłąkane słowa o przemocy i śmierci. Bądź ostrożny!” – tak Donald Trump ostrzegł prezydenta Iranu i zagroził mu poważnymi konsekwencjami.

Powyższy tweet to odpowiedź amerykańskiego prezydenta na niedzielną wypowiedź irańskiego przywódcy, który powiedział, że “Amerykanie muszą zrozumieć, że pokój z Iranem to matka wszelkiego pokoju, a wojna z Iranem to matka wszystkich wojen”. USA muszą “przestać igrać z ogonem lwa” i grozić Iranowi, bo “w przeciwnym razie tego pożałują”.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:10 zauważymy, że dolar amerykański był dziś jedną z najsilniejszych walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do jena japońskiego.

Dane z godz. 17:10 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał lokalny poziom wsparcia, który następnie przetestowaliśmy i odrzuciliśmy od dołu (jako opór). Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolice poziomu 1.1665.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

EURUSD H1

USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, ze na skutek dzisiejszej korekty wzrostowej doszło do re-testu pokonanej już w piątek lini trendu wzrostowego. Jeżeli opór ten zostałby trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

USDCAD H4

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM – produkcja miedzi w czerwcu niższa o 10%
Następny artykułBlok po 22 – 23 lipca 2018: USD/JPY, AUD/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here