Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na uwagę zasługiwały jedynie dane dot. sprzedaży detalicznej w Polsce oraz nastrojów i oczekiwań biznesowych w Niemczech.

Oprócz tego, sporo mówiło się na temat kolejnych Donalda Trumpa. Amerykański prezydent  po raz kolejny postanowił bowiem publicznie skrytykować Rezerwę Federalną:

– Mimo że Rezerwa Federalna nie wie, co robi – podniosła stopy zdecydowanie zbyt szybko (bardzo niska inflacja, inne części świata zwalniają, obniżając i luzując) i dokonała dużego zacieśnienia monetarnego, w skali 50 mld USD na miesiąc – to jesteśmy na drodze do najlepszego czerwca w historii USA. Pomyślcie, co mogłoby być, gdyby Fed uczynił słusznie. Tysiące punktów wyższy Dow i PKB w strefie 4% lub nawet 5%. Teraz są jak uparte dziecko, gdy potrzebujemy obniżek stóp i luzowania, aby nadrobić to, co robią inne kraje robią przeciwko nam – napisał Trump na twitterze.

W ten oto sposób amerykański prezydent znów stara się wywrzeć presję na przewodniczącym Rezerwy Federalnej, by ten “naprawił swój błąd” i obniżył stopy procentowe.

Warto w tym miejscu przypomnieć jednak, że już w minionym tygodniu Fed złagodził swoje stanowisko wobec polityki monetarnej USA, co w naturalny sposób przyczyniło się do znacznego wzrostu oczekiwań obniżek stóp procentowych w najbliższym czasie a co za tym idzie i osłabienia dolara amerykańskiego. W konsekwencji obserwowaliśmy także wzrost cen złota, ropy oraz akcji. Średni zwrot z inwestycji w akcje, obligacje, ropę naftową i złoto wyniósł w ubiegłym tygodniu około 4%, co jest najlepszym rezultatem od 2011 roku.

Warto także podkreślić, że chwili obecnej przedstawiciele niemal wszystkich dużych banków inwestycyjnych spodziewają się, że już w lipcu dojdzie do pierwszej z serii nawet 4 obniżek stóp procentowych.

Kurs dolara znów pod kreską

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:10 zauważymy, że dolar amerykański kontynuował dziś spadki. W trakcie poniedziałkowej sesji umacniał się on bowiem nieznacznie jedynie wobec jena japońskiego i funta szterlinga.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:10 | Źródło: finviz.com

USDCHF najniżej od początku roku

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji dolara amerykańskiego kurs pokonał dość istotną strefę wsparcia w okolicy poziomu 0,9740, osuwając się tym samym do najniższego poziomu od początku roku. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w rejon 0,9555.

Kurs dolara wobec franka szwajcarskiego najniżej od początku roku
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAUDUSD- dywergencja wzrostowa na Daily – 24.06.2019
Następny artykułNiemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą na spadki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here