Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja na rynkach przebiegała niezwykle spokojnie. Było to oczywiście spowodowane niewielką ilością istotnych publikacji makroekonomicznych. Jednym z najistotniejszych raportów, który dziś poznaliśmy był ten, dotyczący wyników sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

Retail sales powyżej prognoz

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m w czerwcu, tak jak oczekiwano, wzrosła o 0,4%. Ponadto, poprzedni odczyt został zrewidowany w górę aż o 0,5%, do poziomu 1,4%

Podobnie w przypadku pełnego wskaźnika sprzedaży detalicznej, który zgodnie z prognozami wzrósł o 0,5%. Poprzedni odczyt pozytywnie zrewidowano do 0,8% (wcześniej 0,5%).

Szczyt Trump – Putin

Bez wątpienia ważniejszym wydarzeniem było natomiast spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina w Helsinkach. Warto przypomnieć, że przywódcy USA i Rosji spotkali się po raz ostatni w listopadzie ub.r. podczas szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku w wietnamskim Danang. Jeszcze przed tym spotkaniem Donald Trump zdradził, że ma zamiar rozmawiać z Putinem m.in. o handlu, zbrojeniach jądrowych i kwestiach wojskowych, w tym o wojnie w Syrii a także o sytuacji na Ukrainie.

Jak podały rosyjskie media, spotkanie przywódców za zamkniętymi drzwiami trwało 2 godziny i 10 minut, czyli o 40 minut dłużej, niż pierwotnie planowano. Uważam, że to dobry początek – skomentował po zakończeniu rozmowy Trump. – Bardzo dobry poczatek dla wszystkich – dodał.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenci USA i Rosji mieli omówić kryzys w relacjach dwustronnych oraz najważniejsze problemy międzynarodowe. Z doniesień medialnych wynika, że udało im się także porozmawiać m.in. na temat budowy gazociągu Nord Stream 2, kryzysu na Ukrainie, wojnie domowej w Syrii a także domniemanych ingerencji Rosjan w przebieg wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku.

USD największym przegranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:50 zauważymy, ze dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do franka szwajcarskiego.

Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że na skutek ubiegłotygodniowych wzrostów kurs ponownie dotarł w okolice poziomu 1.0040. Tam też po raz kolejny pojawiła się dość silna reakcja podażowa, w efekcie czego powstała pro-spadkowa formacja pin-bar sygnalizująca potencjalne odrzucenie w/w oporu.

Dziś spadki są kontynuowane…

USDCHF Daily

Ponadto, zapraszam Cię na darmowy webinar, który przybliży Ci praktyczne wykorzystanie Heiken Ashi w spekulacji na instrumentach CFD. Na szkoleniu zostanie omówione dokładnie, w jaki sposób kształtuje się świeca Heiken Ashi oraz jak należy interpretować dany kształt. Omówione zostanie również, jak zarządzać ryzykiem oraz kiedy zamykać pozycje.

Zapisz mnie na webinar

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: GBPJPY na silnym oporze
Następny artykułTrader miesiąca czerwca w Tickmill osiągnął ponad 80% skuteczności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here