Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegła na rynkach walutowych dość spokojnie. Pomimo niewielu danych makroekonomicznych zmienność na rynku dopisywała przede wszystkim za sprawą pojawienia się informacji apropo negocjacji między Wielką Brytanią, a Irlandią, które próbują znaleźć porozumienie w sprawie granicy między tymi państwami w związku ze zbliżającym się Brexitem.

UK: Dobry odczyt wskaźnika PMI dla przemysłu

Początek każdego miesiąca nierozerwanie łączy się z publikacjami raportów PMI. Dziś poznaliśmy punktualnie o godzinie 10:30 PMI dla przemysłu z Wielkiej Brytanii. Odczyt na poziomie 53,8 pozytywnie zaskoczył rynek. Oczekiwano 52,6, poprzednie wskazanie wynosiło 53,0 (zrewidowano z 52,8).

USA: PMI dla przemysłu bez zmian, gorzej ISM

Wskaźnik PMI dla przemysłu wyniósł zgodnie z oczekiwaniami 55.6 i nie miał wpływu na notowania dolara. Z kolei wskaźnik ISM dla przemysłu zanotował lekki spadek. Dzisiejszy odczyt 59,8 był nieco gorszy od rynkowych oczekiwań (60,1) i wskazania miesiąc wcześniej (61,3).

tradingeconomics.com

Dolar kanadyjski najsilniejszy podczas dzisiejszej sesji

Do godziny 17:30 dolar kanadyjski pozostaje najsilniejszy. Również funt szterling pozostaje na plusie po wyrażeniu chęci pójścia na kompromis przez Wielką Brytanię w sprawie warunków ustalania granicy z Irlandią. Najsłabsze waluty dziś to jen japoński i frank szwajcarski (-0,25%).

finviz.com

EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD można zauważyć, iż po spokojnym poranku i próbie utrzymania się nad psychologicznym poziomem 1.16, notowania najpopularniejszej pary w godzinach popołudniowych zniosły wcześniejszy ruch wzrostowy. Notowania pozostają w negatywnej strukturze pivotowej, co faworyzuje pozycje krótkie. Najbliższym poziomem oporu pozostaje 1.16, nieco wyżej znajduje się istotny obszar 1.1660, który z tygodniowym pivotem tworzy silną konfluencję. Z drugiej strony najbliższe wsparcie znajduje się na 1.1553, a kolejne na ważnym poziomie 1.1500.

GBP/USD

Jak było wspominane wyżej dzisiejsza informacja dot. granicy Wielkiej Brytanii i Irlandii wywołała silne umocnienie funta, który w pierwszej minucie zyskał ponad 100 pips docierając do dziennego pivota (1.3110). Jednak ruch został w większości zniesniony, a obecnie para walutwa GBP/USD oscyluje wokół poziomu 1.3045. Nieco niżej znajduje się miesięczny pivot (1.3037). Najbliższe wsparcia to 1.3015 i 1.30, a opory 1.3060, 13078 oraz 1.31.

DAX

Dzisiejsza sesja na niemieckim indeksie DAX przebiegała dość interesująco, choć charakteryzowała się niską zmiennością. Po porannym wzroście i teście poziomu 12307 notowania zahaczyły niemal o istotny opór 12384, który stworzył dziś z dziennym pivotem ważną konfluencję. Najbliższym poziomem wsparcia pozostaje obszar piątkowych minimów 12211.


O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here