Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa w poniedziałki, dzisiejsza sesja zapewne okaże się jedną z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszą w ciągu całego tygodnia handlowego. Było to oczywiście spowodowane stosunkowo niewielką a wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Okazuje się bowiem, że prócz najnowszych wyników sondaży dot. nastrojów biznesowych w Niemczech, nie poznaliśmy dziś żadnej istotnej publikacji makroekonomicznej.

Fakt ten nie przeszkodził jednak rynkom, które w dalszym ciagu deprecjonują dolara amerykańskiego. Biorąc bowiem pod uwagę zmienność do godziny 17:10 zauważymy, iż USD osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich głównych walut.

Dane z godz. 17:10 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs wybił powyżej horyzontalnego poziomu oporu oraz linii tendencji spadkowej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice 1.1750 bądź nawet 1.1840.

EURUSD Daily

USDCAD

Za dalszym osłabienie dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCAD, gdzie na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał techniczny poziom wsparcia. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 1.2750.

USDCAD Daily

USDCHF

Scenariusz ten wspierają również notowania pary USDCHF, gdzie na skutek ubiegłotygodniowych spadków kurs pokonał techniczny poziom wsparcia, który następnie przetestowaliśmy i odrzuciliśmy od dołu (jako opór). Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana i kurs osunie się poniżej obecnie testowanego poziomu 0.9800, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu okolic 0.9715.

USDCHF Daily

Piramidowanie pozycji w tradingu

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania przedstawionych zostanie kilka modeli piramidowania oraz odpowiedni model zarządzania ryzykiem by przy pierwszej pozycji nie stracić całego depozytu. Poznasz także różnicę pomiędzy piramidowaniem, uśrednianiem i skalowaniem, które tak często są ze sobą mylone i błędnie interpretowane.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKantor internetowy Fritz Group ponownie na celowniku KNF. Klienci w kłopotach?
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – czekasz na wzrosty BTC? Monitoruj gospodarki wschodzące
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here