Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Biorąc pod uwagę niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, poniedziałkowa sesja zapowiadała się niezwykle spokojnie. W praktyce okazało się jednak, że brak publikacji istotnych raportów wcale nie musi oznaczać braku zmienności na rynku walutowym. Wręcz przeciwnie. Biorąc pod uwagę dane z godz. 17:45 zauważymy, że zmienność na majrosach była dziś dość spora. Największymi wygranymi sesji bez wątpienia są kursy jena japońskiego (JPY) i franka szwajcarskiego (CHF). Po drugiej stronie tego zastawienia znalazł się natomiast dolar australijski (AUD).

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:45 | Źródło: finviz.com

USDCHF pokonuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek trwających od czwartku, dynamicznych spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego wsparcia w wysokości 1.0110, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice linii tendencji wzrostowej.

Notowania pary walutowej USDCHF Daily
USDCHF Daily

USDJPY najniżej od 1 lutego 2019 r.

Dość istotne wsparcie pokonały dziś także notowania pary walutowej USDJPY, której kurs zmierza w okolice poziomu 108.75. Dopiero tam znajduje się dopiero najbliższe wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia jakiejś reakcji popytowej.

Notowania pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundusze kupują dolary, rośnie popyt na jena. Prognoza kursu dużych banków dla EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułCena kawy znalazła się na 13-letnich minimach. Co dalej z rynkiem arabici?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here