Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było dziś szukać jakichś istotnych publikacji.

Spośród opublikowanych dziś raportów bez wątpienia wspomnieć warto o najnowszych prognozach dotyczących dynamiki wzrostu gospodarczego Polski na lata 2019-2020. W trakcie poniedziałkowej sesji swoje projekcje przedstawiły bowiem dwie agencje ratingowe: Moody’s oraz Fitch. Mimo, że jedna z nich postanowiła podwyższyć swoje projekcje, a druga obniżyć, to finalne założenia są w chwili obecnej identyczne…przynajmniej jeżeli chodzi o rok 2019. Więcej na ten temat przeczytasz w osobnym artykule.

Podwyżka stóp procentowych RPP możliwa już jesienią

Eugeniusz Gatnar (cżłonek RPP) przyznał w rozmowie z PAP Biznes, że obserwowany obecnie wzrost inflacji może stanowić podstawy do rozważań nad ewentualną podwyżką stóp procentowych…jeszcze jesienią tego roku. Zwrócił on uwagę, że większość członków RPP jest wrażliwa na wzrosty inflacji, która wkrótce osiągnie cel, co na razie zdarzyło się tylko raz.

Zobacz także: RPP może zostać zmuszona do podwyżki stóp procentowych

Gatnar podkreślił, że jest ostrożny w decyzjach o podwyżkach i nie chciałby schłodzić polskiej gospodarki, która znakomicie się rozwija. Zauważa on jednak, że w sytuacji, gdy 74% przedsiębiorstw finansuje się z własnych środków, to argument za schłodzeniem wydaje się tracić na znaczeniu. Tylko 10% firm w Polsce korzysta z kredytu bankowego.

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w wyniku ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanej strefy wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie już tydzień temu pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki, wskutek których kurs osunął się już w okolice poprzednich dołków. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAgencja Moody’s obniżyła prognozę wzrostu gospodarczego Polski
Następny artykułBlok po 22 – 17 czerwca 2019: GBP/USD, EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here