Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.
Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno dziś było szukać jakichkolwiek istotnych publikacji. Jakby tego było mało, w Nowej Zelandii obchodzono Święto Pracy, co wiązało się z dniem wolnym.
Te artykuły również Cię zainteresują
Okazuje się jednak, że pomimo braku istotnych publikacji makroekonomicznych, zmienność na niektórych parach walutowych była całkiem spora. Mowa tu głównie o rynkach skorelowanych z funtem szterlingiem, który był dziś najsłabszą walutą grupy G8.
Prawdopodobnie deprecjacja ta spowodowana była kolejnymi doniesieniami dot. porozumienia w sprawie Brexitu. Rzecznik brytyjskiej premier przyznał, iż Wielka Brytania chce, aby rozmowy dot. wyjścia UK z Unii Europejskiej zakończyły się tej jesieni. Mówi się nawet, że Theresa May odbyła w miniony weekend rozmowy z członkami swojego gabinetu. Niestety żadna z przedstawionych propozycji nie została zaakceptowana przez rząd, co budzi dalsze wątpliwości, czy jakakolwiek propozycja Brexitu zostanie zatwierdzona przez brytyjski parlament. To wywołało pytania na temat przyszłości brytyjskiej premier, gdyż gorącym tematem jest obecnie fakt, iż w tym tygodniu ma pojawić się wniosek o wotum nieufności. Gdyby do tego doszło, moglibyśmy być świadkami nieco patowej sytuacji. Jak donoszą niektóre media, wśród parlamentarzystów jest bowiem wystarczająca grupa osób, by zwołać głosowanie nad wotum nieufności, lecz zbyt mała, by je wygrać. Ponadto, jeżeli głosowanie się odbędzie ale jego wynik będzie negatywny, innego głosowania nie można zorganizować przez kolejny rok.
Dolar amerykański największym wygranym poniedziałkowej sesji
Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 15:45 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było oczywiście na parze GBPUSD.

GBPSUD
Spoglądając na notowania kabla zauważymy, że w skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej linii trendu wzrostowego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.2930 bądź nawet 1.2800.

EURUSD
Pro-spadkowo wyglądają także notowania pary walutowej EURUSD, gdzie w miniony piątek doszło do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Tamteż w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa i jeżeli tylko spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.1442. Jeżeli jednak wsparcie to również zostanie pokonane, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane aż w okolice poziomu 1.1340.

USDCAD
Za potencjalnym, dalszym umocnieniem USD przemawiać może również obecna sytuacja na notowaniach pary USDCAD, gdzie już w piątek rynek wybił górą z kanału spadkowego. Jak się okazuje, dziś wybicie to nie zostało zanegowane i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się dalszych wzrostów.

O tym się dziś mówiło
- Czy Mario Draghi zepchnie EUR na roczne minima podczas posiedzenia EBC w czwartek?
- Cudzoziemcy wyprzedają akcje Arabii Saudyjskiej. To odwet za zabójstwo dziennikarza
- Cztery zasady tradingu, które przetrwały ponad 300 lat – nadal pozostają aktualne
- Algorytmy szukają zysków na coraz mniej płynnych rynkach – ser, odpady chemiczne i… turecki złom?
Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
Równocześnie, bardzo serdecznie zapraszam Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już w najbliższy czwartek tj. 25.10.2018 r. W trakcie tego spotkania poznasz najpopularniejsze formacje cenowe sygnalizujące odwrócenie bądź kontynuację trendu a także dowiesz się jak poprawnie interpretować formacje świecowe.
STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!