Naga MarketsPrzez obchodzone dzisiaj święto Martina Luthera Kinga (nazywane również Jr. Day), które upamiętnia śmierć przywódcy ruchu walczącego o prawa czarnoskórych Amerykanów (Urodzony 1929 roku laureat pokojowej nagrody Nobla został zamordowany w kwietniu 1968 roku) obserwowaliśmy dziś bardzo spokojną sesję pozbawioną istotniejszych publikacji makroekonomicznych.


EURUSD

Na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie, które obecnie re-testujemy od dołu (jako opór). Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 1.0485.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj u Brokera CentroFX i odbierz Cashback od zawartych transakcji w wysokości $3 za każdego zamkniętego lota bądź indywidualnie negocjuj jego wysokość.

EURUSD H4
EURUSD H4

GBPUSD

rynek otworzył się dziś blisko 180 pipsową luką spadkową spowodowaną załamaniem się kursu Funta brytyjskiego. Miało to związek z weekendowymi doniesieniami prasowymi, dotyczącymi zbliżającej się konferencji Premier Wielkiej Brytanii, Theresy May, która w dniu jutrzejszym ma wypowiadać się na temat wyjścia jej kraju z Unii Europejskiej. Brytyjska prasa poinformowała w dniu wczorajszym, że Theresa May jest skłonna do Hard Brexit czyli tzw. twardego Brexitu, który oznaczałby utratę dostępu do jednolitego rynku Unii Europejskiej. O tym, co to oznacza dla obu gospodarek przeczytasz tutaj.

Sekretarz skarbu w gabinecie Theresy May – Phillip Hammond w wywiadzie dla niemieckiego „Welt am Sonntag” powiedział:

“Jeżeli nie będziemy mieli dostępu do europejskiego rynku, to przynajmniej w krótkim okresie możemy ucierpieć ekonomicznie. Będziemy wówczas zmuszeni zmienić nasz model gospodarczy, aby odzyskać konkurencyjność. I z pewnością to zrobimy. Brytyjczycy nie będą się załamywać i narzekać. Zmienimy nasz model i będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni”

Jeżeli do końca dnia luka nie zostanie domknięta, a wszystko na to wskazuje, będzie to najgorszy wynik od 1985 roku.

Wydaje się więc, że najbezpieczniej wstrzymać się z inwestowaniem na parach walutowych z GBP i instrumentach skorelowanych do jutrzejszego wystąpienia Premier Wielkiej Brytanii.

GBPUSD Daily
GBPUSD Daily

comparic-300x114-centrofx

CentroFX  to w pełni licencjonowany i autoryzowany przez CySEC (licencja 246/14) broker będący częścią grupy kapitałowej R Capital Solutions Limited działającej od 2014.

CentroFX oferuje trading bez interwencji tzw. non-dealing desk, ponad 170 instrumentów handlowych w tym waluty, akcje, towary, indeksy, w pełni transparentny i zaawansowany system transakcyjny z natychmiastową egzekucją zleceń oraz gwarancja stałego spreadu na wszystkich instrumentach (fix), Fundusz Rekompensat Inwestycyjnych do 20 000 euro i ochronę przed ujemnym saldem rachunku – sprawdź ofertę.

Wszystkie analizy z cyklu można śledzić pod tagiem „przegląd rynkówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPAUD – koniec korekty?
Następny artykułAdmiral Markets: wiadomości rynkowe bezpośrednio na wykresie w MT4
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here