Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że poniedziałek zwykle jest jednym z najspokojniejszych dni w ciagu całego tygodnia, to dzisiejsza sesja przebiegała niezwykle interesująco. Biorąc pod uwagę, że to pierwszy dzień miesiąca, poznaliśmy liczne odczyty wskaźników PMI dla sektorów przemysłu. Najistotniejsze w tym przypadku były oczywiście dane z Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze przed południem poznaliśmy również dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) i stopy bezrobocia w strefie euro a w godzinach popołudniowych wyniki sprzedaży detalicznej z USA.

Jakby tego było mało, na godzinę 21:00 zaplanowane jest kolejne głosowanie w brytyjskim parlamencie. Będzie to już druga runda po tym, jak w zeszłym tygodniu Izba Gmin odrzuciła wszystkie osiem opcji Brexitu.

Kurs funta największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że pomimo piętrzących się niepewności związanych z Brexitem, to właśnie kurs funta szterlinga jest największym wygranym poniedziałkowej sesji. W stosunku do dolara amerykańskiego umocnił się on aż o 0,87%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta odrabia ubiegłotygodniowe spadki

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek dzisiejszej aprecjacji kursu funta doszło do odrzucenia linii tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko w trakcie dzisiejszego głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin nie dojdzie do nagłej zmiany nastawienia rynku i obecna tendencja będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3315.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, BTC, DASH, BNB – 1 kwietnia 2019
Następny artykułKomentarz giełdowy – Chiny zachęciły byki do ataku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here