Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Okres świąteczno-noworoczny często wykorzystywany jest przez traderów i inwestorów do zrobienia swego rodzaju podsumowań i planów na kolejne 12 miesięcy. Nikogo dziwić nie powinien więc fakt, iż poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie.

Wśród opublikowanych dziś raportów makroekonomicznych na szczególną uwagę zasługiwały dane dot. zamówień środków trwałych i sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych oraz dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) Kanady.Odczyty te nie dały jednak inwestorom zbyt wielu powodów do optymizmu przed świętami.

Kurs funta największym przegranym sesji

Mimo, iż w ciągu dnia nie poznaliśmy ani jednej publikacji z Wielkiej Brytanii, to właśnie funt szterling był największym przegranym poniedziałkowej sesji. Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:15 osłabiał się on bowiem w relacji do dolara amerykańskiego o 0,33%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Kurs funta najniżej od 20 dni

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta traci w relacji do dolara nieprzerwanie od sześciu dni. Wskutek tej deprecjacji rynek osunął się dziś poniżej 1.2970 USD, co jest najniższą wyceną GBP od 3 grudnia br. Warto także zwrócić uwagę, że jeżeli tylko nagle nie pojawi się reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, z czysto technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 1.2775.

Kurs funta do dolara amerykanńskiego
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTesla najlepszą spółką motoryzacyjną dekady, akcje dały zarobić ponad 1000%
Następny artykułKurs dolara kanadyjskiego w dół po danych makro z USA i Kanady
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here