Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Japońska gospodarka na skraju recesji

Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie nocna publikacja danych dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Japonii. Z raportu tego wynika, że japońska gospodarka zaliczyła najmocniejsze załamanie od 2014 roku. Produkt Krajowy Brutto Kraju Kwitnącej Wiśni skurczył się bowiem w IV kw. 2019 r. aż o 1,6%, co w stosunku do IV kw. 2018 r. przełożyło się na spadek o 6,3%. Eksperci ostrzegają, że przez wzgląd na rosnącą falę epidemii koronawirusa kolejne kwartały mogą być trudne, a to będzie oznaczać recesję.

– Jeśli epidemia nie zostanie powstrzymana przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, szkody w gospodarce będą ogromne – ostrzega Taro Saito, pracownik naukowy w NLI Research Institute.

Poniedziałek bez udziału Wall Street

Za nieco mniejszą aktywność na rynku odpowiedzialny jest również z pewnością fakt, że Amerykanie świętują dziś Dzień Prezydentów z Kanadyjczycy Dzień Rodziny.

Obchody Dnia Prezydentów przypadają zawsze na 3 poniedziałek lutego. Święto zostało ustanowione w 1879 roku decyzją Kongresu USA jako George Washington’s Birthday (urodziny Waszyngtona) dla upamiętnienia przypadających 22. lutego urodzin pierwszego amerykańskiego prezydenta. Dla Amerykanów jest to okazja między innymi do skorzystania z wyprzedaży sklepowych i długiego weekendu.

Kanadyjski Dzień Rodziny również wypada co roku w 3 poniedziałek lutego – w niektórych prowincjach występuje jednak pod inną nazwą lub obchodzony jest w inny dzień. Należy zauważyć, że urzędnicy państwowi nie korzystają wtedy z przywilej wolnego dnia, tylko normalnie pracują. Święto po raz pierwszy obchodzono w 1990 w Albercie w celu propagowania wartości rodzinnych dając familiom możliwość spędzenia czasu razem. Od tego czasu obchody spopularyzowały się w pozostałych częściach kraju.

Kurs funta największym przegranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że najsilniejszą spośród walut grupy G8 był dziś dolar kanadyjski, a najsłabszą funt szterling:

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

Kurs funta przerywa serię wzrostów

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanej jakiś czas temu linii wcześniejszej tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, niewykluczone, że kurs funta osunie się nawet w okolice 1.2770 USD.

Kurs funta przerywa wzrosty
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkiem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority, jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: To co dobre dla Trumpa jest dobre dla dolara. Euro pod presją słabych danych i ceł
Następny artykułDolar australijski (AUD) rozchwytywany przez fundusze pomimo obaw o koronawirusa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here