Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać dziś publikacji jakichś istotnych raportów. Brak danych nie przełożył się jednak na brak zmienności na notowaniach walut grupy G8. Wręcz przeciwnie, ta była dziś całkiem spora. Biorąc pod uwagę dane z godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do dolara kanadyjskiego, nowozelandzkiego i australijskiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast wobec franka szwajcarskiego, euro, jena japońskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowej, niezwykle gołębiej decyzji monetarnej RBNZ rynek osunął się do najniższych poziomów od stycznia 2016 roku. Mimo, że w okolicy poziomu 0,6435 pojawiła się reakcja popytowa, to wzrosty te trwały zaledwie jeden dzień i od piątku znów obserwujemy przewagę podaży.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Na interwale tygodniowym dostrzeżemy natomiast, że jeżeli tylko obecnie testowane wsparcie zostanie trwale pokonane, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć nawet okolic 0,6270 a więc poziomu, który po raz ostatni testowany był we wrześniu 2015 roku.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Weekly

USDJPY

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary USDJPY, której kurs znajduje się obecnie na najniższym poziomie od początku roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic ubiegłorocznych minimów tj. poziomu 104.60.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

USDCHF

Niezwykle interesująco wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach USDCHF. Notowania tej pary walutowej oscylują bowiem od kilku dni w okolicy dość istotnego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że póki co nie pojawiła się tu jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego poziomu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe jego pokonanie. Gdyby tak się stało, kurs pary walutowej USDCHF, mógłby ostatecznie osunąć się nawet w rejon 0,9560.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUKNF i KDPW nawiązują współpracę w sprawie wspierania rozwoju innowacji finansowych
Następny artykułCena złota najwyżej od kwietnia 2013 r. Bariera 1500 USD pokonana
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here