Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały finalne odczyty wskaźników PMI dla sektorów przemysłowych w Niemczech, strefie euro i Wielkiej Brytanii:

PMI Przemysłowe z Niemiec, strefy euro i Wielkiej Brytanii

Kurs funta największym przegranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjacje dostrzec można było wobec funta, który jednocześnie był największym przegranym dzisiejszej sesji.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD zmierza w kierunku 1.2022

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że już w miniony piątek rynek osunął się poniżej horyzontalnego wsparcia w wysokości 1.2188 i lini tendencji wzrostowej. Dzisiejsza deprecjacja jeszcze bardziej osłabiła funta wobec dolara i biorąc pod uwagę dynamikę tego ruchu, coraz więcej wskazuje na to, iż w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania sierpniowych dołków w rejonie 1.2022. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to najniższy poziom GBPUSD od połowy stycznia 2015 r. i jeden z najniższych w historii notowań tej pary walutowej.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCeny złota i srebra testują kluczowe opory! Czy to koniec wzrostów?
Następny artykułSłaby kurs funta (GBP) wsparciem dla brytyjskiego indeksu FTSE 100
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here