Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwały jedynie publikacje raportów dot. nastrojów biznesowych w Niemczech oraz zamówień na środki trwałe w USA.

W ciągu dnia, Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował również wstępny raport obrazujący sytuację na naszym, rodzimym rynku pracy w drugim kwartale 2019 roku. Wynika z niego m.in., że na 1000 osób pracujących przypada w Polsce 837 osób bezrobotnych lub biernych zawodowo (w II kwartale 2018 r. i w I kwartale 2019 r. odpowiednio 837 i 862 osoby).

Kurs dolara jednym z największych wygranych poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego. Jednymi z najsłabszych walut w trakcie poniedziałkowej sesji były natomiast frank szwajcarski, funt szterling oraz jen japoński.

Zobacz także: Lira turecka (TRY) zalicza flash crash i spada o 12% w stosunku do jena (JPY)

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD zmierza w kierunku 1.2180

Spoglądając na notowania pary walutowej zauważymy, że przez niemal całą poniedziałkową sesję kurs funta tracił wobec dolara amerykańskiego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby osunąć się w okolice pokonanego w ubiegłym tygodniu oporu (teraz wsparcia) w wysokości 1.2180.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar i euro czekają na ważne dane w tym tygodniu – Rynkowe Bitwy Admirałów
Następny artykułKurs CD Projekt najwyżej w historii! Cena akcji CDR powyżej 241 złotych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here