Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku wolutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwał przede wszystkim raport dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Wynika z niego, że Produkt Krajowy Brutto Zjednoczonego Królestwa wzrósł w lipcu br. o 0,3%, co w ujęciu kwartalnym przełożyło się utrzymanie jego wartości na niezmienionym poziomie. Biorąc pod uwagę, że prognozy zakładały spadek o 0,1%, obecny odczyt okazał się dość pozytywny. To wszystko sprawiło, że funt szterling był dziś najsilniejszą walutą grupy G8.

Wzrost PKB był płaski w ciągu ostatnich trzech miesięcy, przy spadkach w budownictwie i produkcji. Podczas gdy największa część gospodarki, sektor usług, powróciła do wzrostu w lipcu, podstawowy obraz pokazuje osłabienie wzrostu usług w 2019 r. Deficyt handlowy zmniejszył się z powodu spadku importu, w szczególności towarów nieokreślonych (w tym złota niemonetarnego), chemikaliów i pojazdów drogowych w okresie trzech miesięcy do lipca – komentuje dzisiejsze dane o PKB, szef PKB Rob Kent-Smith.

Kurs funta największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego i franka szwajcarskiego. Największe wzrosty notował dziś natomiast kurs funta, który wobec dolara umocnił się aż o 0,64%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

AUDUSD zmierza w kierunku 0.6925

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że dolar australijski umacnia się wobec dolara amerykańskiego nieprzerwanie od pięciu dni. Wskutek tej aprecjacji rynek pokonał lokalny poziom oporu w okolicy mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania rejonu 0.6925.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPosiadacze BTC muszą czekać na zysk maksymalnie 1335 dni
Następny artykułEURAUD w okolicy konfluencji wsparć! Kurs euro wróci do wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here