Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco i bynajmniej nie było to zasługą żadnego z opublikowanych dziś raportów makroekonomicznych. Tych było dziś bowiem zaledwie kilka i dotyczyły one jedynie wskaźników PMI w Niemczech i strefie euro oraz sprzedaży detalicznej w strefie euro. Wszystkie wypadły nadzwyczaj optymistycznie:

Poranna seria danych z Niemiec i strefy euro
Poranna seria danych z Niemiec i strefy euro

Numerem jeden poniedziałkowej sesji była natomiast zapowiedź Donalda Trumpa o podwyższeniu już istniejących ceł i wprowadzeniu nowych. Amerykański prezydent zaledwie dwoma tweetami zaburzył rynki wywołując znaczny wzrost niepewności co do przyszłości negocjacji na linii USA – Chiny. Jeszcze do wczoraj wszystko wskazywało na to, że negocjacje są na najlepszej drodze do osiągnięcia porozumienia. Jedna wypowiedź Trumpa zmieniła jednak wszystko o 180 stopni.

Jak poinformował Donald Trump na swoim Twitterze, od najbliższego piątku cła na „pozostałe dobra” z Chin wzrosną z 10% do 25%. Co więcej prezydent wspominał o puli towarów wartych 325 miliardów dolarów, które obecnie nie są objęte cłami, w najbliższej przyszłości jednak mają zostać objęte taryfą 25%.

Reakcja rynku na te doniesienia mogła być tylko jedna: umocnienie USD. Już w chwili otwarcia rynków (w niedzielę o 23:00 czasu polskiego) dostrzec można było znaczne luki, które pojawiły się na głównych parach walutowych i innych rynkach skorelowanych z dolarem amerykańskim w tym m.in. niemal wszystkich indeksach giełdowych.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:25 zauważymy, że dolar amerykański umacnia się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można bowiem jedynie wobec jena japońskiego.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 18:25 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD a więc zestawienie najsłabszej i jednej z najsilniejszych walut poniedziałkowej sesji zauważymy, że juz pod koniec ubiegłego tygodnia rynek dotarł w okolice pokonanej jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa.

Warto przy tym jednak pamiętać, że w Zjednoczonym Królestwie obchodzono dziś dzień wolny związany z Majowym Świętem Bankowym a na najbliższe dni zaplanowano kolejne negocjacje dot. Brexitu. Jeżeli tylko Theresa May dojdzie do porozumienia z liderem Partii Pracy, kurs funta mógłby wrócić do wzrostów.

Kurs pary walutowej GBPUSD w poniedziałek, 6 maja 2019 r.
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDziś w nocy decyzja RBA, co z kursem dolara australijskiego AUD?
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 6 – 10 maja 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here