Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja najnowszych danych dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w strefie euro i całej Unii Europejskiej.

Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji konsumenckiej w strefie euro wyniosła w lipcu 2019 roku 1,0% co oznacza spadek o 0,3 p.p. z poziomu 1,3% raportowanego czerwcu (po rewizji w górę z 1,1%). Z kolei bazowy wskaźnik CPI zgodnie z prognozą uplasował się na poziomie 0,9%, poprzedni odczyt to 1,1%.

Roczna inflacja w całej Unii Europejskiej wyniosła natomiast 1,4% w lipcu 2019 r., a w czerwcu plasowała się na poziomie 1,6%. Rok wcześniej wskaźnik ten wynosił 2,2%.

Kurs euro największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że kurs dolara umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec euro.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek osunął się w okolice górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego, gdzie popołudniu pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej aprecjacji kursu funta wobec kursu dolara.

GBPUSD
GBPUSD H4

USDCHF

Równie interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, której kurs od piątku oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Póki co, nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy.

USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDokąd zmierzają kursy walut, surowce i indeksy? Dino Polska z okazją do kupna? [Buy or Sell]
Następny artykułBitcoin z celem na 11 tys. USD, Ethereum przebija 200 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here