Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja rozczarowujących, listopadowych rezultatów wskaźnika PMI budowlanego z Wielkiej Brytanii.

– Sektor budowlany w Wielkiej Brytanii zaczął podupadać w lutym br., ponieważ nasiliły się obawy dot. przebiegu Brexitu. Ponadto, klienci zdecydowali się opóźnić podejmowanie decyzji dotyczących projektów budowlanych (…) Pojawiły się również doniesienia, że słabsze zaufanie na rynku mieszkaniowym zaczęło działać jako hamulec dla prac mieszkaniowych, co dodatkowo świadczy o tym, że budownictwo mieszkaniowe straciło dynamikę wzrostu. W związku z tym sektor budowlany jest coraz bardziej uzależniony od dużych projektów infrastrukturalnych. – skomentował dzisiejsze wyniki Tim Moore, Dyrektor Associate Economics w IHS Markit.

Kurs euro (EUR) największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański (USD) umacniał się dziś nieznacznie w stosunku do większości walut grupy G8. Największym przegranym sesji jest dziś natomiast euro (EUR), którego kurs osunął się wobec dolara o 0,34%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że pomimo kilkunastopisowej, wzrostowej luki otwarcia tygodnia, niemal cała poniedziałkowa sesja przebiegała pod dyktando sprzedających. Fakt ten sprawia, że kurs osunął się w okolice lokalnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem obecnie testowany poziom zostanie trwale pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJuż 5 krajów wprowadziło własną walutę wirtualną! 
Następny artykułZłotówka zyskuje do euro, a traci do dolara i funta. Kursy walut w poniedziałkowy wieczór
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here