Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Przez wzgląd, iż był to pierwszy dzień nowego miesiąca, rynki poznały liczne odczyty wskaźników PMI dla sektorów przemysłowych. Najważniejsze w tym przypadku okazały się oczywiście dane z Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych.

Poniedziałkowe odczyty wskaźników PMI

Oprócz tego, Eurostat podzielił się także danymi z rynku pracy. Z raportu tego wynika, że stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła w maju br. 7,5%, co oznacza spadek z 7,6% w kwietniu 2019 r. i 8,3% w maju 2018 r. Jest to najniższa wartość od lipca 2008 roku.

W całej Unii Europejskiej stopa bezrobocia uplasowała się natomiast na poziomie 6,3%, co oznacza spadek z 6,4% w kwietniu 2019 r. oraz z 6,9% w maju 2018 r. Jest to najlepszy odczyt od początku publikacji tego raportu tj. od stycznia 2000 r.

Dolar amerykański największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:50 zauważymy, że kurs dolara zyskuje dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jest to zapewne reakcja na pozytywne wyniki weekendowych rozmów z Chinami i Koreą Północną. Największą deprecjację notuje dziś natomiast frank szwajcarski (CHF), który wobec USD traci dziś aż 0,93%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

GBP/USD potwierdza powstanie formacji głowy z ramionami (RGR)

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie będące jednocześnie linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami.

Wybicie to potwierdziło powstanie w/w formacji i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować te spadki, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

Z czysto technicznego punktu widzenia, potencjalne spadki mogłyby w tym przypadku dotrzeć nawet w rejon poprzednich dołków tj. poziomu 1.2520. Dopiero tam znajduje się bowiem najbliższe istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

NZDUSD kończy wzrosty

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, której kurs tworzy w chwili obecnej formację objęcia bessy sygnalizującą odrzucenie dość istotnego, technicznego oporu.

Kurs pary walutowej NZDUSD Daily
NZDUSD Daily

USDCAD odbija od wsparcia

Pro-dolarowo wyglądają również notowania pary USDCAD, której kurs odbija dziś od technicznego wsparcia. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w rejon 1.3240.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota mocno w dół po szczycie G20, uncja kosztuje 1394$. Co z ceną srebra i ropy?
Następny artykułAmerykańskie akcje na historycznych maksimach po rozejmie w wojnie handlowej USA – Chiny
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here