Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przegiegała niezwykle spokojnie. Spowodowane było to oczywiście niemal znikomą ilością zaplanowanych publikacji makroekonomicznych. Dodatkowo Wielka Brytania obchodziła dzień wolny od pracy. Jedynym z wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę były minutki z ostatniego posedzenia Banku Japonii, które poznaliśmy już w trakcie sesji azjatyckiej.

Jak już o poranku informował Przemysław Jarząbek, BoJ uważa, że należy otrzymać obecną politykę luzowania. Do osiągnięcia celu cenowego jeszcze daleka droga. Według niektórych członków Bank Japonii powinien dokładniej monitorować zalety i skutki uboczne polityki długotrwałego luzowania. Pojawiły się obawy o zwiększenie ryzyka finansowego w środowisku obniżonych stóp procentowych. Celem Banku powinno być wyjaśnienie, dlaczego jeszcze nie udało się zbliżyć do celu inflacyjnego.

Biorąc pod uwage zmienność w trakcie dzisiejszej sesji zauważymy, że do godziny 16:15 dolar amerykański pozostawał jedną z najsilniejszych walut gupy G8. Jego deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do funta szterlinga.

Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

Spoglądajac na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że pomimo dzisiejszych wzrostów, kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) 1.3610. Jeżeli jednak tendencja ta będzie kontynuowana i poziom ten zostanie pokonany, spodziewać moglibysmy się nawet re-testu dolnego ograniczenia wczesniejszej konsolidacji tj. poziomu 1.3750.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia TDiS: Sygnał sprzedaży na AUDCAD
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/GBP, CAD/JPY, USD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here