Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać publikacji jakichś istotnych raportów. Fakt ten sprawił, że zmienność na notowaniach głównych par walutowych była dość niewielka. Największą dostrzec można było na parach NZDUSD oraz GBPUSD.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką mogła natomiast zaciekawić publikacja najnowszego raportu dot. inflacji konsumenckiej. Wynika z niego, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu 2019 r. o 0,3% (w tym usługi – o 1,0%, przy utrzymujących się na tym samym poziomie cenach towarów). Fakt ten sprawił, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ceny w Polsce wzrosły aż o 2,6%  (w tym usług – o 3,9% i towarów – o 2,2%), co jest najwyższym wynikiem od końcówki 2012 roku. Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy od tego czasu inflacja przekroczyła cel inflacyjny znajdujący się na poziomie 2,5%.

Pod koniec roku możliwy wniosek o podwyżkę stóp procentowych

– Lipcowa projekcja inflacji pokazuje, że niemal w całym jej horyzoncie inflacja będzie utrzymywać się powyżej 2,5 proc. i dopiero pod koniec 2021 r. zejdzie w okolice celu. Jeśli taka ścieżka cen zostałaby zrealizowana, to według mnie istnieje konieczność reakcji po stronie polityki monetarnej poprzez podwyżkę stóp procentowych, być może pod koniec tego roku. Natomiast obecnie jest zbyt wcześnie na decyzję o podwyżce, gdyż istnieje wiele czynników niepewności co do faktycznej realizacji tej ścieżki. Jeżeli będziemy jednak dysponować danymi, które wskazywałyby na permanentne utrzymywanie się inflacji powyżej 2,5 proc., to trzeba reagować. Kluczowy będzie listopad i kolejna projekcja – wówczas będziemy wiedzieli więcej, czy inflacja pozostaje w okolicach celu, z perspektywą jednorazowego wybicia, czy idzie wyraźnie w górę – powiedział PAP Biznes członek RPP Łukasz Hardt.

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji funta szterlinga rynek odrzucił testowany w piątek, lokalny poziom oporu. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poprzednich dołków.

Kurs pary walutowej GBPUSD H4
GBPUSD H4

NZDUSD w okolicy istotnego oporu

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, której kurs dotarł dziś w rejon niezwykle istotnego oporu. Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna większa reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego poziomu. Jeżeli zatem strefa ta zostanie pokonana, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w rejon 0.6775, 0.6827, bądź nawet 0.6927.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota w konsolidacji, uncja kosztuje 1410$ . Co z ceną srebra i ropy naftowej?
Następny artykułBlok po 22 – 15 lipca 2019: AUD/USD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here