Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Aż chciałoby się rzec, że poniedziałek to jeden z najspokojniejszych dni w ciagu tygodnia. Jeżeli tak jest to ciekawe czego jeszcze możemy spodziewać się w ciągu nadchodzących dni. Niemal z samego rana już pojawiła się bowiem bardzo dynamiczna deprecjacja złota. Spadki te w niespełna 5 minut osiągnęły blisko 180 pips.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę zmienność podczas poniedziałkowej sesji (do godz. 18:00) zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś jedynie w stosunku do jena japońskiego i franka szwajcarskiego. W stosunku do pozostałych 5 głównych walut obserwowaliśmy jednak jego deprecjację.

Źródło: http://finviz.com

GOLD

Spoglądając na wykres wspomnianego już we wstępie złota zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał linię tendencji wzrostowej. Póki co dzień się jednak nie zakończył i choć to raczej mało prawdopodobne pojawienie się dynamicznych wzrostów mogłoby zmienić jeszcze ogólny obraz rynku.

GOLD Daily

Na wykresie H1 zauważymy jednak, że po pokonaniu rynek wrócił by przetestować wspomnianą linię od dołu (jako opór), gdzie pojawiła się reakcja podażowa. W najbliższym czasie bardziej prawdopodobna wydaje się zatem kontynuacja spadków.

GOLD H1

NZDUSD

W równie ciekawym miejscu znajduje się obecnie kurs NZDUSD. Tu na skutek dzisiejszych wzrostów kurs po raz kolejny znalazł się powyżej górnego ograniczenia kanału spadkowego. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów choć osobiście jestem do tego raczej sceptycznie nastawiony.

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

NZDUSD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… AUD/CHF, EUR/AUD, GBP/CAD
Następny artykułWeź udział w webinarze o strategiach automatycznych – 27 czerwca, o 19:00
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here