Naga MarketsGBPUSD

Jak pisałem już w weekendowym przeglądzie rynków, w ubiegły czwartek rynek realizując proporcje AB=CD dotarł w okolice poziomów 161.8% zewnętrznego mierzenia wcześniejszego impulsu wzrostowego oraz 261.8% zewnętrznego mierzenia ubiegłotygodniowej korekty spadkowej, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania pokonanego w ubiegłym tygodniu oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

GBPUSD H4

USDCAD

Na skutek porannych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 1.3165, gdzie pojawiła się reakcja silna podażowa. Spadki spowodowane odrzuceniem wspomnianego poziomu pokonały linię tendencji wzrostowej i obecnie znajdujemy się w okolicy lokalnego oporu zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, choć niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się korekta wzrostowa i re-test linii trendu od dołu (jako opór).

Te artykuły również Cię zainteresują
USDCAD H1

USDJPY

Na skutek trwających od piątku spadków rynek dotarł dziś w okolice lokalnego wsparcia zbiegającego się z linią tendencji wzrostowej, gdzie początkowo pojawiła się reakcja popytowa. Obecnie rynek ponownie próbuje pokonać wspomnianą strefę i jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 113.10

Inwestuj u Brokera CentroFX i odbierz Cashback od zawartych transakcji w wysokości $3 za każdego zamkniętego lota bądź indywidualnie negocjuj jego wysokość.

USDJPY H1

comparic-300x114-centrofx

CentroFX  to w pełni licencjonowany i autoryzowany przez CySEC (licencja 246/14) broker będący częścią grupy kapitałowej R Capital Solutions Limited działającej od 2014.

CentroFX oferuje trading bez interwencji tzw. non-dealing desk, ponad 170 instrumentów handlowych w tym waluty, akcje, towary, indeksy, w pełni transparentny i zaawansowany system transakcyjny z natychmiastową egzekucją zleceń oraz gwarancja stałego spreadu na wszystkich instrumentach (fix), Fundusz Rekompensat Inwestycyjnych do 20 000 euro i ochronę przed ujemnym saldem rachunku – sprawdź ofertę.

Wszystkie analizy z cyklu można śledzić pod tagiem „przegląd rynkówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSrebro – ponowny test kluczowego oporu
Następny artykułOpcje waniliowe. Konsolidacja na USD/NOK
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here