Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja na rynkach walutowych przebiegała stosunkowo spokojnie. Wbrew temu co można by się spodziewać, weekendowy atak bombowy na Syrię został delikatnie mówiąc zlekceważony przez inwestorów. Na notowaniach głównych par walutowych pojawiły się bowiem zaledwie kilku-pipsowe luki.

Spośród zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych zaledwie jedna zasługiwała na uwagę. Mowa tu oczywiście o najnowszych, marcowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w marcu br. o 0,2% (prognoza 0,2%, poprzednio 0,2%). Zdecydowanie lepiej prezentuje się natomiast pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, ostatecznie wzrósł aż o 0,6%.

Biorąc pod uwagę zmienność w trakcie poniedziałkowej sesji zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich, głównych walut. Największą jego deprecjację zauważyć można było na notowaniach pary walutowej GBPUSD.

Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Na skutek dzisiejszych wzrostów, kurs pary walutowej GBPUSD znalazł się powyżej pomarańczowej strefy oporu. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji.

GBPUSD Daily

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli wzrosty byłby kontynuowane, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.4620.

GBPUSD Weekly

USDCAD

Na skutek trwających od 19 marca br. spadków kurs pary walutowej USDCAD już w ubiegłym tygodniu pokonał dość istotny poziom wsparcia. Mimo, że od tego czasu rynek oscyluje w okolicy tej strefy, to kupującym jak dotąd brakowało sił by zanegować wcześniejsze wybicie. Jeżeli zatem obecna konsolidacja okaże się jedynie korektą, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków w okolice poziomu 1.2260 bądź nawet 1.2100.

USDCAD Daily

Spoglądając na interwał 30-minutowy zauważymy, by projekcja ta mogła się zrealizować, kurs musiałby najpierw wybić dołem z trwającej od ubiegłego wtorku konsolidacji.

USDCAD M30

USDJPY

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDJPY, gdzie na skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice pomarańczowej strefy oporu będącej dolnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji. Tamteż już w piątek pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

USDJPY Daily

Spoglądając jednak na interwał 60-minutowy zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy linii tendencji wzrostowej i dopiero pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

USDJPY H1

Równocześnie zachęcam do udziału w webinarze, w trakcie którego poznasz skuteczne formacje cenowe i świecowe a także dowiesz się jakie są ich najskuteczniejsze sygnały na poszczególnych rynkach.

Biorę udział w webinarze

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSpadek wolumenu na rynku FX w marcu. Tylko Exness z zadowalającym wzrostem
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/USD, EUR/NZD, NZD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here