Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak można się było spodziewać, poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Jednym z najważniejszych wydarzeń dnia nie była jednak żadna z zaplanowanych na dziś publikacji, lecz deklaracja Angeli Merkel, iż nie będzie ona kandydować na stanowisko szefowej partii na grudniowym kongresie. Decyzja ta ma być reakcją na odwracanie się wyborców od jej partii oraz całej koalicji. Ponadto, dotychczasowa kanclerz Niemiec zapowiedziała, iż nie planuje się ubiegać o żadne stanowisko w Komisji Europejskiej. Według dpa – Merkel nie planuje także ubiegać się o mandat deputowanej w następnych wyborach do Bundestagu. Czyżby zatem 64-letnia, niekwestionowana królowa Europy miała usunąć się z życia politycznego? Więcej na ten temat pisałem w osobnym artykule.

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:50 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do dolara nowozelandzkiego.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD, zauważymy, iż w skutek ostatnich dynamicznych spadków kurs dotarł w okolice poziomu 1.2800, gdzie już w piątek pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze trwale odrzucony. Gdyby zatem strefa ta została jednak pokonana, potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 1.2700.

Poniedziałkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej GBPUSD H4
GBPUSD H4

GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowej aprecjacji kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu (1240 USD), gdzie już w miniony czwartek i piątek pojawiła się reakcja podażowa. Dzisiejsza sesja również należy do podaży i jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia spadków, dla których realnymi zasięgami okazują się okolice poziomu 1217 USD bądź nawet pokonana już jakiś czas temu linia tendencji spadkowej.

Poniedziałkowy przegląd rynków - notowania złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin na dwutygodniowych dołkach
Następny artykułMACD Double Screen – AUDCAD, EURCHF, Natgas – 29 października 2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here