Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie było również dziś, kiedy to poznaliśmy zaledwie jeden istotny raport.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik new home sales bo o nim mowa zawiódł oczekiwania analityków. Po grudniowym odczycie na poziomie 643 tys. spodziewano się wzrostu sprzedaży nowych nieruchomości w styczniu do 655 tys. Tymczasem odczyt na poziomie 593 tys. wskazuje na spadek o 7,8%.

GBPUSD

Kurs pary walutowej GBPUSD od dłuższego czasu porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w okolicy poziomu 1.3600. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom ten w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcia), co zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów powinno się wydarzyć.

Skorzystaj z rewelacyjnych warunków handlowych dostępnych na koncie STO Pro i zdobądź szansę na wygranie iPhone’a X

GBPUSD Daily

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego czwartku wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w okolice linii tendencji spadkowej będącej jednocześnie górnym ograniczeniem formacji trójkąta, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Trwałe wybicie z tej formacji mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków właśnie w okolice 1.3600.

GBPUSD H1

BTCUSD

Na skutek trwających od ubiegłego tygodnia spadków kurs cyfrowego złota osunął się w okolice technicznego poziomu wsparcia 9500 USD zbiegającego się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja popytowa.

W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania górnego ograniczenia kanału spadkowego a pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w okolice 13 tys. USD.

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy Powell wesprze dolarowe byki?
Następny artykułDo 7 razy sztuka? Analiza złota
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here